pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: pozvánky

     QR kód této stránky ->

Univerzální CVVZ 2008 - Zadány poslední programové bloky

Autor: Duha - Klub Dlažka Přerov – Wendy Hlužinová | zařazeno: 6. 10. 2008 | přečteno 9412

Cévévézetka je výměnou zkušeností opravdu pro všechny :-)CVVZ se nám kvapem blíží. V letošním méně početném ročníku vám nabízíme solidní řádku programů. Ale šup šup, přihlašujte se na ně, ať je nemusíme rušit!!! :-)
Na konci září se nám podařilo postupně zadat poslední velký blok nabízených kurzů. To, co ještě přidáme, už budou jen opožděné specialitky, a ještě také všichni cestovatelé, na jejichž prezentace si budete moci zajít v průběhu kulturních večerů na lokaci Spica (SP-M/V/D/P) :-)

Co byste si neměli nechat ujít?
(Nebudu vám psát přesné názvy ani kódy. Hledejte dle klíčového slova. Při prohledávání si totiž určitě prohlédnete ještě spoustu dalších zajímavých kurzů, a to je dobře :-) )

Nově zadané:
Za všechny nově zadané kurzy bych upozornila na novinky v podobě Geocachingu, Autorského divadla, Ekologických a výtvarných kurzů Sdružení pro volný čas ATLAS a BIOS či na odpočinkovou Exkurzi do Pivovaru Zubr v Přerově :-) Určitě jste si také všimli zvýšeného počtu zážitkových kurzů a workshopů v podobě venkovních sportovních aktivit. Ultimate Frisbee, Speciální štafetovky, Inspirativní exkurze za ptactvem v sobotu odpoledne.

Z klasických kurzů:
...by vám určitě scházelo Malování na tvář v podání našich slovenských kolegyněk. Určitě si nenechte ujít praktické semináře plné her a hříček v místnosti, seznamovaček, nebo klasické turnaje v knoflíkové kopané.
Kdo se těší do každoroční herny, může si oddechnout, na hernu budeme mít vymezené sice malé, ale hned dvě tělocvičny, takže si budete moci v mezičasech jako každoročně lámat hlavu nad novinkami od různých vydavatelů.
Výtvarným kurzům asi netřeba dělat velkou reklamu, jen připomenu, že v posledním jich také pár přibylo. Např. dřevěné šperky, smaltování nebo drátkování bucláků.

Speciální pedagogiku a psychologii:
…máme letos zastoupenou také solidně: Kurzy jako Základy znakového jazyka včetně náhledu do vnímání sluchově postižených, Speciální pohybové aktivity pro zrakově a tělesně postižené – v těchto si můžete sami vyzkoušet, zda je zapojení takto postižených dětí do vašich aktivit opravdu problém, nebo se to naopak dá zvládnout poměrně snadno. PhDr. Binarová PhD. a PhDr. Pavel Humpolíček PhD. V pondělí a v neděli profesionálně pohovoří o Problémových dětech a o Poruchách v chování v dětství a dospívání. Kdo z nás si může troufnout minout takovouto odbornou přednášku?
Praktické cvičení na asertivitu a sociálně vztahové hry už je sice téměř obsazené, ale třeba ještě místečko chytíte. Kdybyste to náhodou nestihli, pak v mezilidské komunikaci stejně důležité jako asertivita je jistě Aktivní naslouchání. Stále volné :-)

Ohrožené programy – opravdu je máme zrušit?
Tak v prvé řadě si říkám, zda já sama dodržuji Dětská práva? Ne, že bych na svých táborech děti terorizovala, ale kdo z nás v době paní Stehlíkové ví, co si ještě může k dětem dovolit a co už ne?
Mezinárodní spolupráce má dle mého názoru také docela malou odezvu na to, jak aktuální je to v současnosti téma. Potřebujete pomoci opravit základnu a zároveň si procvičit angličtinu? Zorganizujte Workcamp! Další módní trend je zatím také celkem opomíjený. Jazykové vzdělávání má přece neoddiskutovatelný význam. Nikdo nemá zájem rozšířit nabídku své organizace o Jazykové tábory?

Páteční diskuze?
Samostatná kapitola... Quo Vadis CVVZ? Nechcete znát odpovědi? Vždyť už padlo tolik otázek... Pojďte se poprat v mezích asertivní výměny názorů. Zkusíme to zvládnout :-) Diskuse nad současným stavem volnočasové politiky státu je také zatím bez zájmu. Proč?

Doplňkové aktivity:
K už zmíněné herně musím samozřejmě doplnit informaci o tom, že letos v žádném případě nesmí chybět čajovna. Ta nebude otevřená nonstop, jednak proto, abychom vás dostali na odpolední program a jednak proto, abyste byli druhý den ráno fresh na nové kurzy. Bude ale respektovat průměrné biologické hodiny a můžete si do ní zajít v typických útlumových časech 17:00 – 24:00, pokud ovšem nebudete bažit po kultuře na Klubu Spica :-) Kromě koncertů si budete moci užít také diskotéku v jiném sále téhož kulturního centra. Přečetli jste si už článeček kulturní lahůdky? Je a přesunutý ze stránky Home do záložky Články. Přečtěte si!

Duha Klub Dlažka Přerov, pořadatel Celostátní vzájemné výměny zkušeností 2008V nabídce letošní CVVZ je jistě řada kurzů, které v tomto článečku zmíněné nejsou, což neznamená, že by nebyly zajímavé. Pokud by měl někdo zájem o jmenný seznam všech unikátních názvů kurzů, není problém na požádání zaslat.

Wendy Hluzinová
Duha Klub Dlažka
(Wwen@seznam.cz)vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů

, x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+