pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

     QR kód této stránky ->

Městečko, kde vládnou děti

Autor: Lenka Hubáčková, občanské sdružení TRK o.s. | zařazeno: 23. 11. 2008 | přečteno 9519

Čeští účastníci projektu Velvyslanectví v miniměstečku - MiniMnichověExistuje místo, kde děti pracují např. jako starostka města, kuchař, bankovní úřednice, truhlář, kameramanka, novinář, jako profesoři vyučují na dětské univerzitě či pracují ve výzkumném ústavu. Existuje místo, kde vládnou děti a dospělí mohou pouze přihlížet. Nevěříte? Potom se přijďte na vlastní oči přesvědčit!

Zveme Vás na veřejnou prezentaci projektu: České velvyslanectví v MiniMnichově international 2008 aneb impulzy pro založení miniměstečka v Čechách!

Zváni jsou zástupci mládežnických organizací, občanských sdružení, angažovaní pracovníci s mládeží, zástupci médií a všichni ti, kteří se chtějí dozvědět, na jakém principu funguje dětské miniměstečko a chtějí využít možnosti, diskutovat s účastníky projektu o tom, proč by takové miniměstečko mělo vzniknout v České republice.

Letošní ročník MiniMnichova byl ve znamení prohloubení spolupráce s jinými dětskými miniměstečky (Salzburg-Rakousko, Bolzano-Italie/Tyrolsko, Japonsko). V MiniMnichově byla otevřena velvyslanectví různých zemí, zástupců měst, ve kterých miniměstečka existují. Ačkoli v České republice doposud tentoprojekt nebyl zrealizován, bylo možné se do projektu zapojit.
Neexistující české miniměstečko v MiniMnichově reprezentovalo 6 dětí ve věku 10,5 - 13 let. Projekt českého velvyslanectví slavil v MiniMnichově velký úspěch. Japonská dětská delegace z městečka MiniJokohama by ráda spolupracovala s miniměstečkem v ČR, jakmile bude založeno. Co je miniměstečko?

Na konci 70. let minulého století vznikl v bavorském Mnichově kulturněpedagogický projekt MiniMnichov, modelové městečko pro děti a mládež. Každým druhým rokem se jedna hala olympijského areálu během letních prázdnin změní na městečko se všemi jeho zařízeními, které znají dospělí ze skutečnosti: městský úřad, univerzita, pracovní úřad, banka, řemeslné dílny, stavebníúřad, architektonická kancelář, restaurace, kino, obchodní dům atd. Po dobu 3 týdnů mají děti možnost pracovat, stavět, studovat, spravovat město,zakládat vlastní živnosti, politické strany atd. Projekt je bezplatný aurčen všem dětem ve věku mezi 8-15 lety. Již několik let nese tento německý projekt název MiniMünchen International a klade tím důraz na svůj mezinárodní charakter. Probíhají projekty za přispění organizací z jiných zemí.

Projekt „České velvyslanectví v MiniMnichově international 2008“ byl finančně podpořen Česko-německým fondem Budoucnosti a záštitu nad ním převzal generální konzul ČR v Mnichově p. Mgr. Karel Borůvka.

Kontaktní osoba: Lenka Hubáčková,
občanské sdružení TRK o.s.
http://www.trk-os.cz/?id=17vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+