pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Finále IX. ročníku soutěže ProRock má svého vítěze

Autor: Pionýr - Anna Hrabětová | zařazeno: 10. 12. 2008 | přečteno 9358

ProRockV sobotu 22. listopadu proběhlo v pražském hudebním klubu „EXIT Chmelnice“ finále v pořadí již IX. ročníku úspěšné celostátní soutěže začínajících rockových kapel do 26 let ProRock. Z deseti finalistů vybrala odborná porota celkem tři vítězné kapely. Hlavní cenou letos byla účast na uznávaných hudebních festivalech Votvírák a Zavírák. Celkovým vítězem se stala kapela Memphis z Hradce Králové.
Od 13 hodin se na podiu vystřídalo deset finalistů, kteří byli předvybráni z konkurence 42 kapel. K vidění a poslechu byl klasický rock, punk, punk-rock, alternative rock a mnoho dalších typů rockové hudby.

ProRock 2008Porota, ve které mimo jiné usedli známí hudebníci Miloš Meier (Michal Pavlíček trio, Kamil Střihavka & Leaders!), Bára Zemanová (finalistka třetí řady soutěže „Česko hledá Superstar“) a uznávaný hudební kritik a publicista Jaroslav Špulák, neměla hodnocení vůbec jednoduché.

Nakonec rozhodla takto:
1. místo – Memphis
2. místo – Divine
3. místo – TBA

ProRock 2008Porota dále udělila dílčí ocenění:
- vítěz juniorské kategorie (do 20 let) – Koblížci
- divácky nejoblíbenější kapela – Treska
- vítěz autorské soutěže – Hangover Painters

Po skončení oficiální části a vyhlášení výsledků následovala již tradiční after party. Návštěvníci měli možnost zaposlouchat se do hudby vítězných kapel. Jako první se divákům představili výherci druhého místa, kapela Divine. Soutěžní atmosféra okamžitě opadla a při výborném výkonu kapely tancoval téměř celý sál. Po nich nastoupili na podium hradečtí Memphis, vítěz letošního ročníku soutěže Prorock.
„Kluci hráli naplno a potvrdili svou roli favorita. Myslím, že v tu chvíli každý pochopil, proč dnes soutěž vyhráli“, sdělila organizátorka soutěže Anna Hrabětová, členka pražské organizace Pionýra.
ProRock 2008Třešničkou na dortu pro diváky byla finalistka III. řady soutěže Česko hledá Superstar, Bára Zemanová.

Zbývá už jen poděkovat všem, kdo se na IX. ročníku ProRocku podíleli. Finalisté, porota, organizátoři, návštěvníci, hosté, partneři, ti všichni včera na Chmelnici vytvořili úžasnou atmosféru, na kterou jen tak nezapomeneme. Všem vám patří velký dík, vítězům gratulace, poraženým čest a slib, že pokud budou mít chuť zkusit štěstí v ProRocku za rok znovu, dveře mají otevřené... A věřte, že bude o co hrát!

Tak tedy za rok - u jubilejního X. ročníku - na shledanou (nebo slyšenou...?)

PionýrSoutěž ProRock pořádá sdružení Pionýr, v rámci tzv. „Pionýrského Sedmikvítku“ - skupiny celostátních soutěží pro děti a mládež v různých oborech umělecké činnosti (hudba, tanec, literatura, film, fotografie…). ProRock je určen výhradně kapelám do 26 let, což jej výrazně odlišuje od ostatních projektů podobného zaměření. I tak se ale počty zájemců o účast v soutěži každým rokem zvyšují. IX.ročníku se zúčastnil rekordní počet soutěžících. V prvním kole porota vybírala finalisty z více než 40 přihlášených kapel.

O zvyšující se kvalitě soutěže svědčí i přijaté záštity nad pořádáním akce. Letošní ročník podpořili Mgr. Ondřej Liška, ministr školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ing. Marie Kousalíková, náměstkyně primátora hl. města Prahy, Ing. Petr Hejma, starosta MČ Praha 1 a Aleš Sedláček, předseda České rady dětí a mládeže. Soutěž je pořádána pod záštitou kampaně „Evropa mladýma očima“.

www.pro-rock.czvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
27. 12. 2020, 593x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky
NGO Market 2021
NGO Market 2021
27. 12. 2020


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+