pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Hmyz a zase hmyz

Autor: Martin Kříž - o.p.s. Chaloupky | zařazeno: 30. 4. 2009 | přečteno 13618

Na Chaloupkách si při programu na Den Země 2009 mohly děti vyzkoušet napříklaDen Země 2009 na Chaloupkách – děti si mohly například vyzkoušet, jaké to je, když chrobák valí svoji kuličku Hmyz jako chutná svačinka, hmyzí divadlo i bleší trh - to vše jste mohli najít na nedělním Dni Země na Chaloupkách. Na něj zavítalo na 400 návštěvníků, převážně rodin s dětmi, ale i včelařů.
Kdo dorazil v neděli 26. 4. 2009 na Chaloupky, odnášel si kromě nových poznatků a zajímavých zážitků i spoustu vlastních výrobků s tematikou hmyzu.
Pozornosti návštěvníků se tentokrát kromě tradiční projížďky kočárem nebo stříhání ovcí těšilo sobotní noční a následné denní pozorování hmyzu pod vedením dvorního chaloupeckého entomologa Václava Křivana. K povznesení ducha přispěla pražská vokální skupina Ruah s působivou židovskou hudbou. Děti si na soutěžní stezce vyzkoušely, jak se vyhnout pavoučí síti, jak se létá včelkám, jak vidí moucha, nebo jak je pro chrobáka těžké valit svou kuličku trusu.

Den Země 2009 na Chaloupkách – pozorování hmyzu vedl zkušený entomolog Václav KřivanKdo ochutnal larvy potemníků na nejrůznější způsoby v podání nadšených propagátorů entomofágie z Mendelovy univerzity, rozhodně neprohloupil. „Nicméně nejvýznamnějším hmyzem jsou pro nás na Chaloupkách bezesporu včely. Těm také patří dočasné včelařské muzeum i tradiční pohled do úlu, dětské kvízy, malování perníčků a ochutnávky medu,“ přiblížila jedno z lákadel organizátorka akce Iva Suchá.


Den Země 2009 na Chaloupkách – v programu vystoupil s „jarním“ pásmem dětský folklorní soubor Okřešánek Návštěvníci si mohli nechat poradit, jak si nechat přispět na zateplení domu anebo hlasovat v právě probíhající anketě Strom roku. Nejvíc hlasů dostal okříšský strom hrdina - bizarní buk u řeky, který, zdá se, zdárně přežil zničující úder blesku. „Zde přispěla zřejmě i podpora mnohohlavého dětského folklorního souboru Okřešánek, který zde úspěšně vystupoval,“ doplnila Suchá.
Organizátory potěšil stále rostoucí počet cyklonávštěvníků a třeba výprava městského úřadu z Brtnice, která dorazila přes Černé lesy pěšky.

Chaloupky o. p. s. - logo Chaloupky o.p.s. se dlouhodobě věnuje jednodenním i pobytovým programům pro školy s ekologickou a přírodovědnou tématikou. V rámci programů děti a dospělí zažijí pobyt v přírodě, pozorování rostli a živočichů, krmení hospodářských zvířat na dětské farmě, rukodělné činnosti a spoustu dalších doteků přírody a života na venkově. Programy jsou realizovány ve středisku pro vzdělávání a výchovu v přírodě Chaloupky nedaleko Kněžic a ve středisku ekologické výchovy Ostrůvek ve Velkém Meziříčí.
Více informací na www.chaloupky.cz.


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
16. 11. 2020, 466x
ADAM.cz
15. 11. 2020, 425x
ADAM.cz
18. 11. 2020, 390x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+