|
RUBRIKA: soutěže
Zasazením Ámosovníku začal 17. ročník ankety Zlatý ÁmosAutor: Slávek Hrzal - tisková zpráva | zařazeno: 12. 10. 2009 | přečteno 2537
V sobotu 10. října 2009 byl slavnostně zahájen 17. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR. Při této příležitosti pořadatelé ankety společně s nositeli titulu Zlatý Ámos vysadili v dětském ráji v zahradě zámku Berchtold nedaleko Prahy památeční lípu. Znamená to, že od této chvíle mohou žáci a studenti posílat přihlášky svých oblíbených pedagogů na titul Zlatý Ámos 2010.
„Lípa Zlatých Ámosů – Ámosovník – by měla připomínat nejen odkaz Jana Ámose Komenského, ale také jména učitelek a učitelů, kteří se jeho zásadami řídí,“ říká ředitel ankety Slávek Hrzal. Ke kořenům stromu byla při vysazení ukryta skleněná dóza, ve které jsou dokumenty o anketě Zlatý Ámos a lístečky s podpisy těch, kteří se slavnostního aktu zúčastnili. U stromu je cedulka se jmény všech dosavadních Zlatý Ámosů.
Pravidla ankety Zlatý Ámos jsou od prvního ročníku stále stejná. Navrhovat kandidáty na titul mohou jen žáci a studenti základních a středních škol. Do přihlášky musí napsat stručnou charakteristiku kandidáta, popis jedné příhody s ním prožité a připojit podpisy sta osob, které s návrhem souhlasí. Přihlášku je nutné poslat pořadatelům (Dětská tisková agentura, Na Nivách 314, 141 00 Praha 4) do 31. prosince tohoto roku.
Tradicí se už stalo i to, že na finále není korunován jen jeden pedagog. Kromě Zlatého Ámose volí porota složená ze žáků Dětského Ámose, Týdeník Školství vyhlašuje na základě hlasování prostřednictvím SMS Ámose sympaťáka, novináři tajným hlasováním volí Média Ámose a letošní novinkou je EKO Ámos, kterého ze všech přihlášených vybere odborná porota.
DTA (Dětská tisková agentura), Praha, tel. 603 426 422, zlatyamos@zlatyamos.cz
Související články:
Možnost přihlásit učitele do Zlatého Ámose končí 31. prosince 2009 - 30.11.2009 Oblíbení učitelé budou mít svůj strom - Ámosovník - 06.10.2009 Zlatým Ámosem je popáté v šestnáctileté historii ankety žena - 30.03.2009 V Praze se bude bojovat o Zlatého Ámose - 24.03.2009 Ve finále Zlatého Ámose 2009 bude sedm pedagogů - 11.03.2009 Do finále Zlatého Ámose může postoupit jen šest pedagogů - 05.03.2009 O postup do finále Zlatého Ámose bude usilovat 16 pedagogů - 24.02.2009 Nejoblíbenějším pražským učitelem je Milan Brožek - 27.01.2009 Na Zlatého Ámose nominováno 61 pedagogů - 09.01.2009 |
|
Mapa stránek
Hlavní strana
Klávesové zkratky na tomto webu
Na obsah stránky