|
RUBRIKA: sdružení
Mikulovský zámek patřil princeznám a rytířůmAutor: Jiřina Falková | zařazeno: 7. 4. 2010 | přečteno 1974
Zámecká nádvoří a prostory Regionálního muzea v Mikulově ožila malými i velkými princeznami a rytíři, kteří navštívili s rodiči akci nazvanou Zámecké čtení. Dvě pohádky a doprovodný program pro ně připravili členové občanského sdružení 7 DNÍ a učitelky z mateřské školy „Zelený ráj“. Touto akcí se v sobotu 27. března zapojili do projektu Celé Česko čte dětem.
Před třetí hodinou prošel nádvořím průvod organizátorů v pohádkových kostýmech, brány otevřela hradní stráž a vpustila hlouček nedočkavých nastrojených dětí dovnitř. Společně s velkými zámeckými dámami a pány všichni spěchali k Sala terreně. Většina z padesáti zúčastněných dětí a jejich asi třiceti rodičů pozorně poslouchala obě pohádky – pro princezny i pro rytíře, stateční bojovníci potom osvobodili zámek od Zla za mohutného povzbuzování zbrojnoše Štěpánka a růžové princezny se zase zvěčnily v podobě obrázků. Rodiče si mezitím mohli prohlédnout výstavu keramických pohádkových postav, které vyrobily děti z MŠ Habánská v rámci výuky na ZUŠ.
Před půl pátou už bylo domalováno i dobojováno. Za odměnu si každý účastník odnesl krabičku s drahokamem a sladkostmi a také úsměv na tváři vyvolaný vzpomínkou na hezky strávené odpoledne. Princezny a rytíři byli moc šikovní a krásně poslouchali čtení pohádek, rodiče si zaslouží pochvalu za vytvoření a ušití parádních pohádkových kostýmů. A co se stalo se zámeckými dámami? Odložily své šaty, pláště a korunky do krabic a změnily se zase na (ne)obyčejné paní učitelky.Jak jim to ale slušelo, to si můžete prohlédnout na fotkách v galerii na www.sedmdni.ic.cz. Videa k prohlédnutí na: http://www.youtube.com/user/sedmdni. Související články:
Proč noviny ani Česká televize nelákají mladé - 10.09.2011 První český komiks v elektronické podobě: Pod paprsky Zářícího - 04.07.2011 Školní časopis roku - 1. místo získala Chrudimka.cz - 07.06.2011 Právě probíhá Mezinárodní týden čtení dětem, píší Literární noviny - 05.06.2011 Pomozme mladým novinářům z Chrudimky k vybavení redakce - 11.05.2011 Prestižní cena Magnesia Litera za rok 2010 náleží v sekci knih pro děti a mládež Alžbětě Skálové za titul „Pampe a Šinka“ - 12.04.2011 Český rozhlas: V anketě o nejoblíbenější dětskou knihu vyhrály Děti z Bullerbynu - 10.04.2011 Právě dnes, prvního dubna, se koná na více než tisícovce míst u nás i v dalších zemích Noc s Andersenem 2011 - 01.04.2011 Magnesia Litera za rok 2010 pro děti a mládež: ve hře jsou tři knižní tituly. Výsledek se dozvíme 10. dubna. - 24.03.2011 Co pojí Ferdu Mravence, Fimfárum a Rychlé šípy? Jejich čtení může pomáhat. - 17.03.2011 Máte rádi knížky? aneb Na obranu dětského čtenářství - 28.02.2011 Nejlepší školní časopisy a literární sborníky - 02.07.2010 Novinky o dětské literatuře, autorech, ilustrátorech, Veletrhu dětské knihy v Liberci, soutěžích i oceněních najdete na citarny.cz - 23.04.2010 Nakladatelství Albatros ocenilo nejlepší knihy a autory - udělilo v polovině dubna Výroční ceny 2010 - 18.04.2010 Tisíce dětí mohly přenocovat v českých knihovnách při již desáté Noci s Andersenem - 29.03.2010 Hrdinové našeho dětství - 02.02.2010 Nejčtenější články za posledních 30 dnů |
Rozhovory
Jací hrdinové – ať už knižní, filmoví nebo divadelní – provázeli Vaše dětství?Odpovídá Jakub Frydrych, ředitel Národní protidrogové centrály |
Mapa stránek
Hlavní strana
Klávesové zkratky na tomto webu
Na obsah stránky