Princezny poslouchaly pohádky - Zámecká nádvoří a prostory Regionálního muzea v Mikulově ožila malými i velkými princeznami a rytíři, kteří navštívili s rodiči akci nazvanou Zámecké čtení. Dvě pohádky a doprovodný program pro ně připravili členové občanského sdružení 7 DNÍ a učitelky z mateřské školy „Zelený ráj“. Touto akcí se v sobotu 27. března zapojili do projektu Celé Česko čte dětem.

    Malí rytíři a princezny na zámku v Mikulově poslouchali pohádky a bojovali s drakem Před třetí hodinou prošel nádvořím průvod organizátorů v pohádkových kostýmech, brány otevřela hradní stráž a vpustila hlouček nedočkavých nastrojených dětí dovnitř. Společně s velkými zámeckými dámami a pány všichni spěchali k Sala terreně. Většina z padesáti zúčastněných dětí a jejich asi třiceti rodičů pozorně poslouchala obě pohádky – pro princezny i pro rytíře, stateční bojovníci potom osvobodili zámek od Zla za mohutného povzbuzování zbrojnoše Štěpánka a růžové princezny se zase zvěčnily v podobě obrázků. Rodiče si mezitím mohli prohlédnout výstavu keramických pohádkových postav, které vyrobily děti z MŠ Habánská v rámci výuky na ZUŠ.

    Malí rytíři se srdnatě vrhli do boje se zlem - Před půl pátou už bylo domalováno i dobojováno. Za odměnu si každý účastník odnesl krabičku s drahokamem a sladkostmi a také úsměv na tváři vyvolaný vzpomínkou na hezky strávené odpoledne. Princezny a rytíři byli moc šikovní a krásně poslouchali čtení pohádek, rodiče si zaslouží pochvalu za vytvoření a ušití parádních pohádkových kostýmů. A co se stalo se zámeckými dámami? Odložily své šaty, pláště a korunky do krabic a změnily se zase na (ne)obyčejné paní učitelky.
    Jak jim to ale slušelo, to si můžete prohlédnout na fotkách v galerii na www.sedmdni.ic.cz.
    Videa k prohlédnutí na: http://www.youtube.com/user/sedmdni.

    Autor