Benefice bez bariér Slavičín - odpoledne a večer zážitků a hudby - pomůže nevidomým a postiženým mladým lidem V sobotu 5. června 2010 se u slavičínské Sokolovny zboří zeď mezi zdravými a handicapovanými jedinci, a všichni bez rozdílu věku si budou moci vyzkoušet zvládání běžných nástrah života handicapovaných.
  Občanské sdružení UnArt Slavičín pořádá pod záštitou města Slavičín již druhý ročník této dobročinné akce, aby její výtěžek věnovalo sdružení Přátelé z lásky Slavičín a Háčko Brumov.

  Akce bude sestavena ze dvou částí:

  Odpoledne bude věnováno dětem – od 14:00

  Ty mohou spolu s námi cestovat po různých kontinentech a vyzkoušet si tak zajímavé a netradiční úkoly. Rovněž si návštěvníci budou moci zajezdit na koních, napsat si své jméno na Pichtově stroji, orientovat se pomocí slepecké hole či zdolávat překážky na invalidním vozíčku.
  Součástí odpoledního programu budou rovněž vystoupení sdružení Přátelé z lásky Slavičín a Háčko Brumov, jimž bude věnován výtěžek z této akce. Těšte se například na vystoupení mažoretek a roztleskávaček, maňáskového divadla, mini souboru Rubiko a mnoho dalšího. Tento program se bude za deštivého počasí odehrávat ve slavičínské Sokolovně.

  Večer bude hudebně nabitý – od 18:00

  A máme připraveno překvapení v podobě hudebně nabitého večera, kde uslyšíte jednak regionální kapely Symbióza, Babolam, Eyesore, stejně jako pražského zpěváka NiceLanda s kapelou, který si na naší Benefici odehraje svou koncertní premiéru ve Zlínském kraji! Milovníci stylů DnB a breakbeat si rovněž přijdou na své – DJs Štelo a Štola a DJ Smog budou od půlnoci hrát jen a pouze pro ně!
  Moderuje moderátor České televize Jakub Železný.
  Během večerního programu máme pro Vás připraveno překvapení a nebude scházet ani mnoho dalších zajímavostí!

  Přijďte se pobavit mezi nás a snažme se společně zbořit bariéry mezi handicapovanými a zdravými jedinci. Stačí opravdu málo, o čemž se nejlépe sami přesvědčíte už za pár dnů!

  Benefice bez bariér 2010 by nemohla vzniknout v takových rozměrech, kdybychom neměli podporu ze strany Města Slavičín a partnerů. Tímto bychom tedy chtěli poděkovat našim exkluzivním partnerům Rudolfu Jelínkovi a TVD Slavičín, a všem, kteří Benefici bez bariér podpořili: Hotel Slavičan, outdoor-a-sport.cz, Nábytek Šuráň, AG Staving, AE Partner, Leja Salon, Pivovar Janáček, Lenka Petříková, Sport bar U Zemánků, GJP Slavičín, Nadace Jana Pivečky, Sdružení Život trochu jinak, nightmare.cz, Drogerie Teta, Stáj Lipina a Mateřské centrum.
  Rovněž děkujeme za mediální podporu Zlínskému deníku, kulturním serverům Městozlin.com, vychytane.cz a coolture.cz, rádiu Rock Max, Valaška a SeeJay, serveru adam.cz, Naše Valašsko a Televizi Slepičín! Čestným hostem Benefice bez bariér 2010 se stane MISS ČR 2004, Jana Doleželová

  Kontakt:
  Zuzana Hyblová
  pořadatelka Benefice bez bariér
  GSM: 775 915 987
  benefice@unart.cz

  #inkluze #socialnizaclenovani

  #inkluze #socialnizaclenovani

  Sociální začleňování (inkluze) z pohledu organizací pracujících s dětmi a mládeží je začlenění sociálně nebo zdravotně hendikepovaných dětí a mládeže do volnočasových aktivit pořádaných spolky, oddíly, kluby… apod. Cílem přitom je, aby se stali aktivními a rovnoprávnými členy skupiny. Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) toto sociální začleňování podporuje prostřednictvím rozvoje způsobilostí, dovedností a schopností vedoucích, dobrovolníků a dalších spolupracovníků pracovat s dětmi a mládeží se specifickými potřebami v rámci volnočasových aktivit. Vytváří informační prostor pro sdílení zkušeností a předávání informací o aktivitách podporujících inkluzi dětí a mládeže.

  Autor