Soutěž školních časopisůBublanina - školní časopis ZŠ Lánov Ve dnech 22. a 23. června proběhlo v pražském centru FUTUROOM slavnostní vyhlášení výsledků soutěží školních literárních sborníků Nadílka našich dílek 2010 a školních časopisů Náš časopis 2010, které uspořádalo občanské sdružení Abeceda (www.abeceda-os.cz) jako součást projektu ESF OP VK Čtenářská gramotnost a projektové vyučování.

    Literární sborník ZŠ Holešov Žáci z mimopražských základních škol a jejich učitelé si vyzkoušeli práci moderátorů v televizním studiu a vyslechli interaktivní přednášku o fotografování. Soutěž literárních sborníkůPak už na ně čekali hosté z nakladatelství Thovt a Baobab a časopisů ABC a Junior, od kterých se dozvěděli, jak se vydává kniha nebo jak vzniká časopis. Malí redaktoři si mohli prolistovat vítězné sborníky a časopisy a vzájemně si vyměnit zkušenosti s jejich tvorbou.

    Školní časopis ZŠ Vraclav Nejspokojenější byli samozřejmě vítězové z časopisů Bublanina (ZŠ Bánov) a Šáša (ZŠ Vraclav) a sborníku (K)rok za (k)rokem školním rokem (3. ZŠ Holešov), ale akci si užili všichni. Brzy se zase setkají na dvoudenním workshopu, který je hlavní cenou pro všechny redakce. Abeceda, občanské sdružení

    Autoři