Tomíci z České Lípy se setkali s turistickým oddílem ze Žitavy - a to na základně A-TOM ve Sloupu v ČecháchBěhem prvního říjnového víkendu se tomíci z českolipských oddílů CHIPPEWA a DAKOTI setkali v areálu sloupského Herberku, horní chalupy a zejména na víceúčelové ploše s žitavskými sousedy z volnočasového klubu Domino. Po krátkých seznamovacích aktivitách jsme rozehráli nemalé množství pohybových aktivit, během kterých se ozývaly německo-české výkřiky radosti i zklamání, nadšení i únavy. Tomíci z České Lípy se setkali s turistickým oddílem ze Žitavy - a to na základně A-TOM ve Sloupu v ČecháchNa rozehřátí si děti zahrály hru Na kočku a na myš. Do hry Vlk a liška už se zapojili i dospělí členové žitavské výpravy. Nemít pár centrimetrů navíc, nikdo by nepoznal, že si nehrají jen samé děti.

    Tomíci z České Lípy se setkali s turistickým oddílem ze Žitavy - a to na základně A-TOM ve Sloupu v Čechách Pak přišly na řadu hry pověstného českolipského šátkového barda Tomka Hurta. Ve hře Na liščí ocásky si soupeři vzájemně kradli šátkové liščí oháňky. Vyhrál ten, kdo jich nasbíral nejvíc a sám o svůj nepřišel. Ani další hra Slepý hlídač se neobešla bez šátků. Kdo se zrovna naúčastnil soutěžního klání, se zabavil na přilehlé lezecké stěně. Těm nejmenším se nejvíce zalíbil minidomek opodál.

    Tomíci z České Lípy se setkali s turistickým oddílem ze Žitavy - a to na základně A-TOM ve Sloupu v Čechách Součástí odpoledního programu byl výlet na nedaleký hrad Sloup, opomenout jsme nemohli ani zrekonstruované Lesní divadlo a blízkou vyhlídku. Tomíci z České Lípy se setkali s turistickým oddílem ze Žitavy - a to na základně A-TOM ve Sloupu v ČecháchDěti nadchlo zejména divadlo, které jim poskytlo jedinečnou příležitostk zábavným průzkumům skalních chodeb. Po návratu do Herberku se děti vrátily do své oblíbené herny, kde celý víkend trávily každou volnou chvilku. Naši němečtí přátelé odjížděli spokojeni a my se těšíme, že je brzy přijedeme navštívit do Žitavy.

    A-TOM

    Tato akce se uskutečnila díky podpoře Evropské unie, Fondu malých projektů, Cíl3/Ziel3.

    Autor