pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Zpívání mi dává radost

Autor: NIDM - a DPS Větrník, Svatava Šimková | zařazeno: 4. 1. 2011 | přečteno 8627

Zpívání mi dává radost V článku My zpíváme, víme komu, jsme vás seznámili s dětmi, které zpívají ve sboru základní školy. Teď vám nabízíme jejich odpovědi na otázku, čím je pro ně zajímavé a zvláštní právě vánoční zpívání.

Alice:
Vánoční zpívání se od toho běžného liší tím, že se naučím nové koledy. Teď se třeba učíme koledy z ciziny, ony se od těch našich domácích liší zpracováním, melodií a samozřejmě jazykem. Z vánočního zpívání mám takový zvláštní, jiný pocit. Hezký pocit. Samotný koncert a všechno kolem je velice příjemné. Zažila jsem dva typy koncertů: ve velkém sále kulturního domu a na schodech školní chodby. Je zajímavé, že se mi zpívalo mnohem líp na těch schodech, i když to bylo vlastně provizorium. Bylo to velice rodinné, měli jsme k sobě blízko a také to tam líp znělo, byla tam lepší atmosféra. Na těch schodech to prostě bylo hezčí.

Ondra:
Vánoční zpívání je prostě příjemné a hezké, na koncert přijde hodně lidí a je to taková předzvěst svátků. Kromě toho se naučíme nové koledy. Určitě je příjemné i to, že se můžu při zpívání tak trochu předvést před lidmi.

Terka:
Letos mě baví zpívání italských a katalánských koled. Vždycky jsme zpívali hlavně naše koledy, i v hudebce ve škole, ale teď zpíváme ty zahraniční a v cizím jazyce. A to mě baví. A zpívání mi dává radost. A taky to, když se nám podaří dohromady něco pěkného vytvořit.

Zpívání mi dává radost Zuzka:
Vánoční zpívání samozřejmě patří k předvánočnímu času. My to prožíváme i doma a to se mi strašně líbí. U nás každý na něco hraje, tak si vždycky něco natrénujeme, zpíváme naše tradiční české koledy, každý se přidá a je to takové rodinné a pěkné. No a ve sboru se mi právě strašně líbí to zpívání na schodech, protože mi to připadá taky takové rodinné, jsme jako strašně velká rodina, je to pěkné.

Markétka:
O vánocích doma hrajeme a zpíváme všichni, já třeba na zobcovou flétnu nebo na housle. Vánoční zpívání je, myslím, dobré. Jsou lidi, kteří doma vůbec nezpívají a aspoň si půjdou poslechnout ty, kteří zpívají, a přinese jim to něco nového. Pro mě to znamená taky předvánoční naladění a je to pěkné. A ti, co si nás přijdou poslechnout, mají možnost poznávat nové koledy, třeba teď ty zahraniční. Taky rodiče chodí rádi na naše koncerty a jsou rádi, že chodím do sboru. I babička byla moc ráda, když nás slyšela. Všichni jsou rádi, že neležíme doma a něco děláme.

Kuba (nováček):
Ve sboru jsou dobré písničky. Ze začátku jsem se bál, ale teď vidím, že už mi to jde. Teď se těším na vánoční koncert, přijdou se totiž podívat naši.

Terezka:
Je dobré, že se teď učíme ty cizí koledy, které jsem vůbec neznala. Můžu je pak taky zpívat doma na Vánoce. A na koncertě se mi to líbilo na těch schodech. Je to tam hodně osobní. A když pak s námi zpívají ty známé české koledy, je to takové dobré.

Dáda:
Vánoční zpívání je takové radostné, a to je dobré. Doma zpíváme u stromku vždycky jen jednu koledu. Minule byla na koncertě moje babička a chválila celý sbor.

Daniela:
Já chodím zpívat, protože mě to baví, ve sboru jsou dobří lidi. My doma hrajeme a zpíváme u stromečku se sestrou. Když byl koncert na schodech, tak babička říkala, že to bylo moc pěkné, ta akustika.

Věrka:
Zpívání ve sboru mi dává úplně všechno. Je to takový další svět, který obohacuje ten, co je tady. A když přicházejí Vánoce, tak to pro nás znamená koncerty a bez těch by ty Vánoce ani být nemohly. Navozují takovou zvláštní atmosféru, kterou jen tak něco navodit neumí. A je hrozně hezké, když člověk dělá něco, co ho baví, a ono to neobohatí jen jeho, ale i ty druhé. To je na tom asi to nejhezčí.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Ceny v soutěži Zlatý oříšek
11. 1. 2021, 444x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
27. 12. 2020, 644x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky
NGO Market 2021
NGO Market 2021
27. 12. 2020


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+