Bambiriáda 2011 v Zábřehu - prezentace sdružení DUHAJako každý rok, i letos se náš oddíl, Duha Křišťál, zúčastnil celorepublikové akce Bambiriáda, a to 27. a 28. května v Zábřehu na Moravě. Evropská unie vyhlásila letošní rok jako rok dobrovolnictví a celá Bambiriáda, která je postavena na práci dobrovolníků, nesla podtitul „Máme se o co podělit“. A to my opravdu máme!
    Věnujeme se celoroční činnosti s dětmi. Pořádáme jednodenní i víkendové výlety, letní tábory a každou středu se scházíme v klubovně v Lutíně, kde se společně oddáváme sportovním, výtvarným, vzdělávacím a dalším aktivitám.

    Bambiriáda 2011 v Zábřehu - prezentace sdružení DUHAAčkoli nám počasí nepřálo, v pátek jsme plni energie a nadšení dojeli na místo, kde jsme postavili hangár (vojenský stan) – naši centrálu. Připravili jsme si dvě disciplíny. Pro získání kartičky s logem oddílu museli návštěvníci splnit alespoň jednu z nich. Za nasbírání určitého počtu karet pak mohli získat stolní hru. První úkol byl čistě výtvarný. Děti vyráběly chodící berušku. Druhý úkol byl z jiného soudku. Soutěžící si zaskákali na taneční podložce v rytmu písničky. A jak se to dětem líbilo! A nejen jim, dokonce i rodičům. Díky podpoře Duhy, jsme mohli dětem na tváři vykouzlit úsměv, když si na památku si od nás mohly odnést různobarevné magnetky, placky, pexesa a dokonce i plátěné tašky, které na sobě hrdě nesly text: „Jsem kluk/holka z Duhy“. Po těch se jen zaprášilo.

    Bambiriáda 2011 v Zábřehu - prezentace sdružení DUHAPoslední atrakcí našeho stanoviště bylo focení s prasátkem. Náš malý maskot se ochotně vyfotil s každým, kdo si o to řekl. Na památku si fotografii mohli návštěvníci stáhnout z našich stránek (duha-kristal.lutin.cz/prasatko).
    I přes nepřízeň počasí jsme všechno zvládli na výbornou a odjížděli jsme s pocitem dobře odvedené práce a s pocitem, že se s vámi máme vážně o co podělit.

    Duha - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi