John May, místopředseda Světového skautského výboru WOSM, Pavel Trantina, Junák a Petr Gazdík, předseda poslaneckého klubu TOP 09 a STAROSTOVÉ - na galerii Poslanecké sněmovny Skauti – poslanci a zástupci Junáka – svazu skautů a skautek se na půdě poslanecké sněmovny v úterý 1. listopadu 2011 setkali s místopředsedou Světového skautského výboru WOSM Johnem Mayem.

  Přijetí v Poslanecké sněmovně ČR se uskutečnilo pod patronací Petra Gazdíka, předsedy poslaneckého klubu TOP 09 a STAROSTOVÉ.

  John May na setkání představil mimo jiné skautskou světovou nadaci, zástupci Junáka v čele se starostou Junáka Josefem Výprachtickým na oplátku nabídli českou Skautskou nadaci Jaroslava Foglara a poslancům i zahraničnímu hostu předali na památku hlavolam ježka v kleci. Společně si prohlédli část prostor Poslanecké sněmovny, páni poslanci pak již pospíchali na další jednání.

  Stalo se tak v předvečer Konference k uznávání neformálního vzdělávání, na níž je John May úvodním řečníkem s přednáškou na téma Předpoklady životního úspěchu dnešních mladých lidí. Konference se koná od středy 2. listopadu do čtvrtka 3. listopadu 2011 v Praze v hotelu Pyramida v rámci Týdne dobrovolnictví.

  Skauti na návštěvě Poslanecké sněmovny: Jiří Navrátil, Petr Vaněk, Josef Výprachtický, Jan Farský, John May a Pavel Trantina
  Poslanec Petr Gazdík, místopředseda Světového skautského výboru WOSM John May a Pavel Trantina na galerii Poslanecké sněmovny
  Zleva Petr Gazdík, předseda poslaneckého klubu TOP 09 a STAROSTOVÉ, John May, místopředseda Světového skautského výboru WOSM, a další skauti-poslanci a představitelé Junáka při návštěvě Poslanecké sněmovny

  Konferenci k uznávání neformálního vzdělávání jako součást projektu Klíče pro život pořádá Národní institut dětí a mládeže MŠMT:
  http://www.adam.cz/clanek-2011100041-zucastnete-se-konference-k-uznavani-neformalniho-vzdelavani.html

  Pokud si chcete přečíst alespoň teze přednášky Johna Maye, najdete je v češtině na: http://www.johnccmay.net/John_May-Pripraveni%20odchodlani%20a%20schopni.pdf

  John May působí také jako generální tajemník Ceny vévody z Edinburghu, u nás známé jako program Edie. Životopis Johna Maye (anglicky) najdete na:
  http://www.johnccmay.net/scout_biog.htm