Akci pořádala Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje ve spolupráci se společností e.on pro svá členská sdružení a soutěžící Malé energetické akademie ve středu dne 29. února 2012 odpoledne v dětském hřišti Hopsárium na Vrbenské ulici v Českých Budějovicích.

  Vyhlašování vítězů 3. stupně soutěže Malá energetická akademie 2011 – 2012 (RADAMBUK)

  V 16 hodin si mohli lidé přečíst zprávu na Facebooku Hopsária: „Dneska je Hopsárium nabité až po střechu. Cože se tu děje? Rada dětí a mládeže Jihočeské kraje zde vyhlašuje 3. etapu Malé energetické akademie.“ Byla to pravda, protože akce se zúčastnilo téměř čtyřista dětí a dospělých z členských sdružení Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje a soutěžících Malé energetické akademie.

  Po zahájení vyhlášení vítězové 3. stupně soutěže Malá energetická akademie 2011 – 2012 ve všech soutěžních kategoriích obdrželi od společnosti e.on pěkné ceny – podložky pod myš, lékárničky a společenské hry. Soutěžící mohou začít řešit 4. úkol soutěže, který končí 22.3.2012. Úkol nese název „Slunce – jako zdroj nočního světla“ a soutěžící mají vymyslet nějaký pokus, kterým prokáží, že výkon fotovoltaického článku je závislý na intenzitě slunečního záření. Po vyhlášení vítězů začala volná zábava a děti se rozběhly využít atrakce, které Hopsárium nabízí – lezeckou stěnu, maxi trampolíny, velkou nafukovací loď a žraloka, jízdu na motokárách v dopravním hřišti, skluzavky a bazén s míčky.

  V 18 hodin, kdy akce končila se nikomu z dětí nechtělo domů a rádi se budou do Hopsária vracet.

  Více informací na www.radambuk.cz nebo na www.energeticka-akademie.cz.

  Autor