Vypravit děti na letní tábor a potom dostat pohlednici z dovolené v Egyptě? I to se může stát rodičům, kteří svěří své ratolesti občanskému sdružení 7 DNÍ z Mikulova.

  V hrobce jsme ukradli poklad a probudili mumii (tábor „7 dní“ Mikulov, foto Jiřina Falková)Na políčkách na březích Nilu jsme pěstovali řeřichu (tábor „7 dní“ Mikulov, foto Jiřina Falková)Letos se na tábor s dobrodružnou hrou motivovanou starověkým Egyptem vypravilo čtyřicet tři dětí se sedmi vedoucími.
  Za dvanáct dní se stihli nakazit „egyptským morem“ a probudit mumii, ale také ji zahnat a vyléčit se.
  Váhy skutků přesto nakonec poslaly tři účastníky přes řeku do říše mrtvých.

  Náročný a rozmarný faraon pozval nehodné na hostinu (tábor 7 dní Mikulov, foto Jiřina Falková)Pyramida musí mít pevný základ (tábor „7 dní“ Mikulov, foto Jiřina Falková) „Do starověkého Egypta jsme se ze současnosti přenesli díky nákaze a halucinacím, které táborníci získali hned první večer ukradením diamantů z hrobky s mumií. Od té doby viděli místo vedoucích doktory a bohy. Svými skutky a životem obyčejných i vznešených Egypťanů museli získávat písmena k vyluštění zaklínadla a také byli jednotlivě odměňováni hodnými a zlými diamanty,“ popisuje průběh celotáborové hry jedna z vedoucích Monika Hlavačková.

  Faraon potřebuje zdatné lukostřelce (tábor 7 dní Mikulov, foto Jiřina Falková)Ve faraónově paláci se vojáci učili sebeobranu (tábor „7 dní“ Mikulov, foto Jiřina Falková) Děti tak zasely semínka a pečovaly o políčka, stavěly pyramidy, učily se břišní tance, vyráběly luky, navštívily Krokodýlí farmu, absolvovaly velbloudí závody i pouštění lodí po Nilu, volily Miss Egypt a na závěr byly pozvány i k samotnému faraonovi. Jemu musely přinést dary, složit oslavnou báseň i zahrát na vlastnoručně zhotovený hudební nástroj, aby byl spokojený.

  Bohyně Sachmet váží naše dobré i zlé skutky (tábor „7 dní“ Mikulov, foto Jiřina Falková) Na závěr hry zaklely mumii a vrátily nakradené poklady zpět do hrobky. K úplnému uzdravení zbývalo předstoupit před bohyni Sachmet a nechat zvážit své diamanty – skutky.
  Ale i ti, kteří byli odesláni k Osirisovi do říše mrtvých, se vrátili živí domů.

  Jak si děti tábor užívaly si můžete přečíst na on-line táborovém blogu www.tabor-7dni.blospot.cz a prohlédnout na fotografiích i videích na www.7dni-mikulov.cz

  Autor