Stalo se už tradicí, že vítěz ankety o nejoblíbenějšího učitele vyhrává pro sebe a své žáky zájezd do Legolandu. Stejně tomu bude i v letošním jubilejním 20. ročníku Zlatého Ámose.

    Profesor Michal Mikláš - vítěz Zlatého Ámose 2012 se svými studenty

    Organizátoři ale k jubileu připravili i několik novinek. Jednou z nich je nová kategorie Zlatý ředitel. Ten kromě prestižního titulu vyhraje víkendový pobyt v luxusním hotelu na zámku Berchtold nedaleko Prahy. „Myslíme si, že osobnost ředitele nebo ředitelky je pro celkovou atmosféru ve škole velmi důležitá,“ říká zakladatel Zlatého Ámose Slávek Hrzal a dodává: „Využili jsme proto nabídky jednoho z partnerů ankety a pro jubilejní 20. ročník vyhlašujeme vedle Zlatého Ámose, Dětského Ámose a Ámose sympaťáka novou kategorii Zlatý ředitel.“ Pravidla pro nominaci ředitele nebo ředitelky jsou stejná, jako pro celou anketu. To znamená, že navrhovat ho mohou žáci a studenti základních nebo středních škol. Do přihlášky musí napsat stručnou charakteristiku a popsat jednu společně prožitou příhodu. K tomu připojit podpisy sta osob, které s nominací souhlasí. To už nemusí být pouze žáci, ale i zaměstnanci školy, rodiče, bývalí žáci atd. Přihláška musí být podána do 31. prosince tohoto roku.

    To však není jediná novinka jubilejního ročníku ankety Zlatý Ámos. Všichni nominovaní pedagogové se mohou těšit i na zcela ojedinělou učební pomůcku s názvem Rubikon. „Nechceme, aby ve školách byly vztahy tzv. na nože,“ naráží na nedávné pobodání profesorky na gymnáziu v Rakovníku ředitel ankety Slávek Hrzal, „a tak jsme se domluvili se zástupci systému Rubikon, moderní pomůcky pro učitele, která byla v minulosti s úspěchem ověřena v rovinách etické výchovy žáků, zvýšení jejich finanční gramotnosti a jejich motivace ke klasické výuce, že zabezpečí technický provoz Rubikonu všem nominovaným do Zlatého Ámose zdarma.“

    Ale ani to není všechno, co jubilejní ročník Zlatého Ámose přinese. O dalších novinkách, které organizátoři připravují, zatím nechtěli mluvit, aby je nezakřikli. Ámosové a jejich žáci se mají na co těšit. Teď už stačí jen oblíbeného kantora přihlásit.

    Více informací o anketě i formulář přihlášky najdou žáci a studenti na www.zlatyamos.cz – čas na nominaci je do 31. prosince tohoto roku.