S obrovským úspěchem proběhl za účasti zhruba deseti tisíc nadšených diváků již druhý ročník festivalu na vodě VLTAVA ŽIJE na téma ŽIVLY – v pátek 28. 6. 2013 v Českých Budějovicích na náplavce u Dlouhého mostu.

    Agentura Art4promotion připravila pod záštitou Jihočeského kraje a Evropského regionu Dunaj Vltava pestrý program, ze kterého si mohl vybrat opravdu každý – nejrůznější zábavné atrakce, soutěže či workshopy, vzdušné koráby, paraglidingové hry, dračí slalomovou dráhu na powerkiting vozech, bublifukovou střelnici nebo vlaštovčí hnízdo. Nechyběl také ZOO koutek, ve kterém si děti v nejrůznějších disciplínách mohly vyzkoušet své znalosti z oblasti zvířecí říše.

    Po odpoledním programu přišel čas na koncerty. Kapela Prague Conspiracy v čele s českobudějovickou rodačkou, zpěvačkou Anetou Galisovou, populární Wohnouti nebo jedno z největších překvapení večera – Jihočeská komorní filharmonie. Vyvrcholením večera byla 40 minutová audiovizuální show, která byla pojata jako poděkování za práci složkám Integrovaného záchranného systému. Na závěr nechyběl ohňostroj.

    Součástí festivalu byla také oslava 1. výročí Evropského regionu Dunaj–Vltava, proto Informační centrum pro mládež České Budějovice (zřizovatel RADAMBUK www.radambuk.cz) připravilo pro děti v rámci projektu MŠMT „Informace právě teď! – Informovaný občan“ soutěž na toto téma o drobné ceny, ve které museli soutěžící uplatnit své znalosti ze zeměpisu a zjistit, které přehrady jsou na Vltavě a jakými státy protéká Dunaj. Pokud vyplněnou soutěžní kartu se správnou odpovědí odevzdají u nás v Informačním centru pro mládež České Budějovice na Husově třídě 45, získají zde odměnu a možnost vyrobit si placku podle vlastního návrhu.

    Informační centrum pro mládež České Budějovice (www.icmcb.cz) je pro Vás otevřené celé léto denně v pravidelném čase od 10.00 do 15.00 hodin.

    Autor