Zahájení 4. ročníku projektu Kecejme do toho se ani letos neobešlo bez tradiční zahajovací akce. Kecejme do toho Urban Party přilákala 18. září do Lucerna music baru víc než 500 návštěvníků.

  Jana Votavová a Jan Husák (KDT) na Urban párty 2013

  A jaká party byla?

  Urban párty 2013 (pořadatel: Kecejme do toho) Zatímco zahajovací akce předešlých tří ročníků Kecejme do toho se vlnily převážně v rytmu ska, čtvrtý ročník odstartoval duněním electro swingu střídaného francouzskými šansony. O perfektní atmosféru se nejprve postaralo uskupení Chaotic. Poté Zdenka Trvalcová ohromila všechny přítomné svojí dokonalou francouzštinou a šansony společně se svou kapelou Voila.

  Urban párty 2013 (Kecejme do toho) A všechny ty, kteří dosud jen postávali či posedávali, roztančili borci z Malalata Soundsystem v rytmech electro swingu, balkánských melodií i karibského reggae.

  Urban párty 2013 (Kecejme do toho) hostilo také projekt slevové EYCA karty Jako každý rok, i letos mohli návštěvnící na akci zcela zdarma. Jedinou podmínkou bylo vyplnění krátkého dotazníku, který se tentokrát zaměřoval na chuť či nechuť jít k volbám a důvody, které k tomu zejména mladé lidi vedou. Dotazníky nyní zpracovává projektový tým.

  Urban párty 2013 (Kecejme do toho) představila iniciativu KDT „Vím, proč volím“ Další novinkou tohoto ročníku je i spuštění kampaně Vím, proč volím. Ta byla oficiálně představena právě na Kecejme do toho Urban Party. Kampaň reaguje právě na nízkou účast mladých lidí ve volbách, snaží se je motivovat alespoň k zamyšlení, proč je důležité volit a pečlivě mezi stranami vybírat. Mladým lidem nabízí stručné a jasné informace nejen o volbách, ale i o jednotlivých kandidujících stranách, jeich historii, kandidátech a především orientaci na mladé voliče.

  Více informací o kampani najdete na stánkách www.vimprocvolim.cz