Snad dlouhé svátky a s nimi spojené tloustnutí a lenošení, kterému bylo před Třemi králi potřeba učinit přítrž…

  Tříkrálová Okoř 2014 - turistický pochod uzavíraly králky u zámečku v Roztokách

  Zřícenina hradu Okoř (Tříkrálová Okoř 2014) snad spojení s pražskou „hýbací“ akcí zvanou „Prahou turistickou“, snad počasí, ve kterém se docela dobře šlape z Prahy na Okoř nebo do Roztok… Tyhle všechny faktory přivedly na start 46. ročníku Tříkrálové Okoře na osm stovek pochodníků, o mnoho více, než tomu bylo v uplynulých ročnících.

  Tříkrálová Okoř 2014 - ta nejmenší králka Na Okoři na ně čekal sokolník s mnoha cvičenými dravci, a Matus, malé turistické sázení, cestou se mohli občerstvit v Číčovicích u partičky Toma Levého, dobře připraveni na hladové poutníky byli i v hospodě přímo na hradě Okoři.

  Tříkrálová Okoř 2014 - sokolníci byli tradičně doprovodným programem pochodu Pořadatelský TOM Roztoky zajistil dopravu z okořského podhradí do zámku v Roztokách, kde čekaly koláče, čaj a hlavně tři králové. Ta nejmladší králka v celé Evropské unii , totiž Kačka Balcerová, zpívala zrovna překrásně, stejně tak její kamarádi Maxík a Ema a další a další… Zámeček hostil i kejklíře, kteří pochodníky pobavili svým vystoupením, kafíčko si mohli dát v příjemné Kafírně provozované v zámeckém areálu agenturou PROVÁS.

  Tříkrálová Okoř 2014 - pochodníci Tříkrálová Okoř 2014 - pochodníci Věříme, že všichni pochodníci zdrávi došli a že se s nimi shledáme napřesrok zase.

  Dík patří pořadatelskému TOM Roztoky, Středočeskému muzeu děkujeme za zázemí, stejně tak i obci Okoř za otevření hradu a vlídný přístup.
  Akce proběhla za finančního přispění obce Roztoky, dobrým vínem ji podpořila firma Vinařství Ludwig, s.r.o.

  Tomáš Novotný