O jednom z květnových víkendů měly děti společně s rodiči možnost navštívit stanoviště projektu Dětský čin roku na Tour de Kids v Táboře a na pražském Prague Food Festivalu.

  Víkend s Dětským činem roku si užily děti i VIP patroni (J. Čvančarová a A. Háma)

  Zdejší atmosféru i myšlenku projektu přišli podpořit také vybraní VIP patroni, mezi které patřili herec Jan Révai, herečka Jitka Čvančarová, Lucie Váchová Křížková, zpěvačka Petra Černocká či dlouholetý čestný předseda Nadačního fondu Dětský čin roku Aleš Háma. Víkend s Dětským činem roku tak bavil celou rodinu, ať už členové rodiny dali přednost gurmánským zážitkům, fandění nejmladším při sportovním snažení nebo přímo sportování. Projekt Dětský čin roku oceňuje hrdinské činy těch nejmenších již desátým rokem a na Prague Food Festivalu či Tour de Kids mohly děti příběh o své pomoci přímo sepsat a odevzdat.

  Víkend s Dětským činem roku si užily děti i VIP patroni (L. Váchová) „Vždycky jsem velmi mile překvapen, kolik se najde dětí, které se s námi bez zaváhání podělí o to, jak svému okolí bez okolků pomáhají. Pevně věřím, že jich bude čím dál tím více,“ pochválil si dětskou aktivitu na Prague Food Festivalu Jan Révai, který do stánku Dětského činu roku zavítal se svým synem. „Jako čestný předseda projektu jsem samozřejmě nesměl chybět. Atmosféra na Prague Food Festivalu byla jako vždy skvělá, plná dobrého jídla a hlavně dobrých skutků, za které dětem velice děkujeme. Mají náš velký obdiv,“ okomentoval herec a moderátor Aleš Háma. I zpěvačka Petra Černocká se svojí vnučkou či Lucie Váchová Křížková si zdejší atmosféru užívaly. „Těším se, až bude náš syn ve věku, kdy bude také moci sdílet své dobré skutky. Myslím, že hrdiny je v dětech třeba vychovávat od nejútlejšího věku a projekt Dětský čin roku k tomu významně přispívá,“ dodala Lucie Váchová Křížková.

  Víkend s Dětským činem roku si užily děti i VIP patroni (J. Révai) Dětský čin roku se snaží upozorňovat veřejnost na dětské hrdiny, kteří svými skutky pomáhají šířit dobro kolem sebe, prostřednictvím jejich sepsaných příběhů. Letos mohou děti zařadit svůj příběh nebo příběh svého kamaráda o dobrém činu do jedné z následujících kategorií: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě, Dobrý nápad, Pomoc n@ netu a Pomoc starším lidem. Uzávěrka pro zasílání příběhů je do 30. září 2014. Následně je odbornou porotou v každé kategorii vybráno pět semifinálových příběhů. Od 11. do 31. října 2014 hlasují děti o vítězných příbězích na www.detskycinroku.cz. Vítězové jednotlivých kategorií budou slavnostně oceněni 4. prosince 2014 na Staroměstské radnici v Praze. Hrdinské příběhy však mohou děti sepsat a odevzdat rovněž na dalších akcích, kterých se projekt spolu s patrony zúčastní. Konkrétně to bude Apetit festival v Pardubicích (21. – 22. června) a Tour de Kids v Praze (28. června).

  Organizátor projektu:
  Nadační fond Dětský čin roku detskycinroku.cz

  O projektu Dětský čin roku
  Projekt Dětský čin roku probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a primátora hlavního města Prahy RNDr. Tomáše Hudečka, Ph.D. Organizátorem je Nadační fond Dětský čin roku a generálním partnerem projektu společnost Whirlpool CR. Dětský čin roku vznikl na Slovensku v roce 1999 z iniciativy společnosti Whirlpool Slovakia a dosud se do něj zapojilo více než půl milionu dětí. V České republice byl projekt poprvé neoficiálně představen v roce 2004. Zapojit se do něj mohou žáci základních škol, speciálních základních škol a osmiletých gymnázií z celé ČR, kteří vykonali nějaký dobrý skutek, nebo si všimli skutku svého stejně starého kamaráda a napíší o něm. Soutěží se v 7 kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc starším lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad a Pomoc n@ netu. Děti nejen píší a posílají své příběhy, ale jako členové dětské poroty rovněž rozhodují o vítězích v jednotlivých kategoriích.
  Více na detskycinroku.cz