Je libo raketobrusle, přenášedlo, létající samočistící maxibubliny nebo robota, který za vás uklidí zahradu?

  Alva si ví rady se vším. S tímto vynálezcem se rozhodně nudit nebudete!
  Bohatě ilustrované vtipné příběhy podle televizního večerníčku, pro malé i velké, vyšly 1. září v Edici České televize.

  Obálka knihy Vynálezce AlvaVynálezce Alva je malý brýlatý kluk – rozcuchaný neposedný zrzek, toužící po technických vymoženostech třetího tisíciletí. Jméno Alva „zdědil“ po svém slavném předchůdci T. A. Edisonovi. Jako každý génius je nadán nezměrnou fantazií a tvořivostí, které ve spojení s jeho nepraktičností a zmatkářstvím vedou k nečekaným zápletkám a ještě nečekanějším rozuzlením. S dvojicí sourozenců Filipem a Denisou tvoří nerozlučnou partu kamarádů, která zažívá neuvěřitelná dobrodružství ve škole i mimo ni.

  Křest dětské knížky Vynálezce Alva se odehrál na lodi A Void Floating Gallery, kotvící při podolské náplavce, kde se herec a moderátor Petr Rychlý ujal své kmotrovské role... (foto Hanina Veselá)Vynálezce Alva vycházel nejprve jako komiks v časopise Mateřídouška. Poté ho autorský tým ve složení Klára a Honza Smolíkovi coby scénáristi a výtvarník Luděk Bárta, který se ujal i režie, přepracovali do podoby sedmidílného večerníčku. Komentář namluvil Petr Rychlý (jenž se 1. října t.r. stal i „kmotrem“ knižního titulu, pozn. red.). Poprvé byl televizí vysílán v roce 2012.
  Na křtu knížky Vynálezce Alva (foto Milan Buzek)Spisovatelka Klára Smolíková během autogramiády knížky Vynálezce Alva (foto Hanina Veselá)Dětem se zalíbil, a tak světlo světa spatřila také knížka. Rukopisu se ujala spisovatelka Klára Smolíková a spolu s ilustrátorem Luďkem Bártou příběhy obohatili o řadu nových prvků. Dětští čtenáři se mohou těšit na rozkreslené vynálezy i sedm bonusových komiksových dvoustran na konci každé kapitoly. Redaktorskou práci skvěle obstarala Hana Fruhwirtová. Není bez zajímavosti, že rukopis významně připomínkoval Jiří Walker Procházka.

  Vynálezce Alva je i na FacebookuV současné době Česká televize natáčí druhou řadu příběhů malého vynálezce. Náměty napsala Klára Smolíková, pod scénářem je podepsaná autorská dvojice Klára Smolíková a Jiří Walker Procházka, kterého znají především fanoušci fantastiky. Režijní a výtvarné zpracování má na starosti opět Luděk Bárta.

  Další informace jsou na facebookové stránce www.facebook.com/VynalezceAlva

  Webové stránky listovací ukázky naleznete ZDE

  Autor