pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Březové lístky: Mojmír „Pirát“ Nováček a Tereza „Rezi“ Weidenthalerová

Autor: Jan Burda - a Kateřina Palová | zařazeno: 8. 12. 2014 | přečteno 8748

Březový lístek je ocenění, které si mezi sebou v České republice navzájem udělují vedoucí dětských oddílů za práci s dětmi a pro děti. Zeptali jsme se dvou z mnoha tisíc nositelů:
Tereza „Rezi“ Weidenthalerová
1. V jaké organizaci působíš, co s dětmi děláš a co tě na práci s dětmi baví?
2. Při jaké příležitosti jsi svůj poslední BL dostal a co to pro tebe znamená?

Mojmír „Pirát“ Nováček Mojmír „Pirát“ Nováček, bronzový BL (10. stupeň)

1. Od revoluce působím v Asociaci TOM, tedy u "tomíků", ale v turistickém oddíle Stopaři Ostrava jsem nepřetržitě už od roku 1981, kdy jsem absolvoval školu a vojenskou službu. Nyní pracuji v Klubu českých turistů jako generální sekretář (tedy jako "placený turista") a to zabírá nejen můj pracovní čas, ale i většinu času nepracovního. V mé milované Ostravě se zdržuji už jen o některých víkendech, a proto jsem začal omezovat své působení v dětských spolcích, když už nemohu "být u toho". Předal jsem mladším předsednictví Rady dětí a mládeže Moravskoslezského kraje (RADAMOK) a nyní také předsedování krajské radě Asociace TOM. Rád si ale pro naši krajskou radu tomíků nebo pro můj oddíl střihnu nějaký zájezd, ať již do zahraničí, nebo za poznáním naší krásné země. Poté, co jsem nyní poznal práci s dospělými, tak jsem čím dál víc přesvědčen, že děti jsou zlaté.

2. Mám zaznamenáno udělení jen některých stupňů z těch všech, které už jsem dostal. Ten první byl určitě ještě před revolucí a myslím, že to bylo na některé předrevoluční cévévezetce v Ostravě z rukou Galéna. U druhého mám poznačen rok 1987. 10. stupeň jsem dostal v roce 2006 na CVVZ v Ostravě a ten poslední 11. v lednu 2013. Mě, stejně jako každého jiného, potěší na duši takové vzácné ocenění, jako je stříbrný březový lístek, stejně jako stříbrný hořec od Asociace TOM, ale je to jen odraz té naší práce, a tak si diplomy jednotlivých stupňů nijak nevystavuji.

Tereza „Rezi“ Weidenthalerová Tereza „Rezi“ Weidenthalerová, zelený BL (1. stupeň)

1. Funguji v organizaci “Centrum volného času Hrubínka Třebíč''. Jezdím na tábory jako instruktor. Letos budu mít premiéru v tom, že pojedu jako oddílový vedoucí. Během roku pořádám víkendové akce pro táborové děti. Na práci s dětmi mě baví to, že poznávám spoustu nových lidí a dětí. Děti mě umí pozitivně nabít, je to pro mě jako motor v běžném životě. Já jim na oplátku předávám své zkušenosti a znalosti.

2. Poslední BL jsem dostala na letošní CVVZ v Třebíči. To, že umí ostatní lidé ocenit moji práci s dětmi, pro mě znamená hodně. Jsem za to opravdu vděčná a je to pro mě takový další pohon v této aktivitě, že tu práci vidí i ostatní lidé mimo organizaci.

Připravili Kateřina Palová a Jan Burda

Jan Burda hovoří o Galénově nadačním fondu a ocenění Březový lístek.


#brezovelistky

Březový lístek
Březový lístek a Galénov nadační fond je ocenění, které si mezi sebou v České republice navzájem udělují vedoucí dětských oddílů za práci s dětmi a pro děti. Má dvanáct stupňů, které postupně vyjadřují rozsah práce oceněného vedoucího. Historie Březových lístků sahá až do roku 1966, u jeho zrodu stál Jan Galén Šimáně a jeho přátelé, o další pokračování tradice pečuje Galénův nadační fond.

Informace a pravidla udělování naleznete na webu www.brezovylistek.cz a také na Facebooku www.facebook.com/brezovelistky.


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+