pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: knihovnička

     QR kód této stránky ->

Na hradě Bradě komiksově straší

Autor: redakce | zařazeno: 26. 3. 2015 | zařadil/a: -maj- | přečteno 9660

V březnu, měsíci knihy, vychází nová komiksová knížka pro děti z autorské dílny Kláry a Honzy Smolíkových.

Klára a Honza Smolíkovi, autoři komiksové knihy pro děti Na hradě Bradě, během autogramiády (foto archiv Kláry Smolíkové)

Kniha Na hradě Bradě je vhodná pro předškoláky a začínající čtenáře, proto je milé, že si rodinu Bradových na plakáty a pohlednice vybrali organizátoři letošní 15. Jubilejní pohádkové Noci s Andersenem. Největší knihovnická akce pro děti, které se loni zúčastnilo přes osmdesát tisíc dětí a dospělých, vypukne v pátek 27. března.

Na jména dětí se musíte řádně vyptat, abyste to nespleli (foto archiv Kláry Smolíkové)Plakát Noci s Andersenem 2015Pokud jde o zmíněnou knížku, komiks je to staronový, protože vznikal pro časopis Sluníčko, kde vycházel na pokračování v letech 2006 až 2010. Dvoustránkové epizody líčí s vtipem příhody ze života rodiny Bradových, která žije na hradě Bradě.
Maminka baronka Berta a tatínek baron Barnabáš jsou sice urozeným párem, ale jejich život se o mnoho neliší od života přátel v městečku Podbradí. Snad jen v tom, že jejich děti Bertík a Bibi znají víc strašidel. Na půdě se v truhle před denním světlem skrývá prapraděda Budivoj, v kuchyni jim schovává věci Zašupšák a na návštěvu pravidelně na koštěti létá teta Čárová.

Předsádky komiksové knížky pro malé čtenáře Na hradě Bradě Příhody učí malé čtenáře, že přátelé si musí pomáhat, pro dobrou věc je potřeba překonat strach a že i svízelné situace mají řešení, jen to nesmíme předem vzdát. V Bertíkovi se pozná každý podnikavý kluk, v Bibi zase holčičky, které nebaví sedět v koutě a čekat, co vymyslí jiní.

Potah komiksové dětské knížky Na hradě BraděKdo už knížku má, může se vrhnout do čtení... (foto archiv Kláry Smolíkové)Během 43 příhod Bertík a Bibi proniknou do světa písmenek. Nejprve to vypadá se čtením dost bledě, protože soukromý učitel, kterého baron na hrad pozval, nehláskuje o moc líp než šestileté dítě. Ve škole v městečku Podbradí se však děti všechno rychle doučí, a pak mohou v hradní knihovně objevovat zápisy ve starých kronikách.

http://www.adam.cz/clanek-2015010066-patnacta-noc-s-andersenem-v-patek-27-3-2015-pripojite-se.html


Ke knize připravila Klára Smolíková pro Besedárium hravou besedu vhodnou pro školy a prvňáky.
vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Ceny v soutěži Zlatý oříšek
11. 1. 2021, 462x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
27. 12. 2020, 653x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky
NGO Market 2021
NGO Market 2021
27. 12. 2020


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+