GEMMA je jednou z českých outdoorových stálic. Firma, jejíž historie začala v roce 1983 originálním a tehdy u nás nevídaným kopulovým stanem a pokračovala skvělými turistickými batohy.

  Ty kvalitní batohy šije GEMMA dodnes. Navíc je to jedna z firem, která šije své výrobky v České republice.
  A teď to nejlepší – tyto batohy i další výrobky GEMMA si můžete od nynějška pořídit se slevou 10%, pokud jste členem některé členské organizace ČRDM nebo držitelem karty EYCA!

  Batohy GEMMA jsou na českém outdoorovém nebi stálicí

  Jak slevu získat?
  Držitelé karty EYCA se musí prokázat při nákupu platnou kartou.
  Pro oddíly platí, že rezervaci na zboží, vybrané v elektronickém obchodě http://www.gemmasport.cz/E-SHOP, je třeba zaslat na adresu obchod@gemmasport.cz. V mailu je třeba uvést jméno oddílu, kontaktní adresu a telefon.

  A co je na výrobcích GEMMA tak skvělého?
  Batohy GEMMA jsou na českém outdoorovém nebi stálicí - výborný stavitelný systém zádových popruhů Batohy jsou vybaveny originálním zádovým systémem, který si můžete nastavit podle své postavy a který zajišťuje vysoký komfort nesení batohu, možnost vytvoření optimální polohy těžiště a výborné stability batohu na zádech.
  Systém poutek a kapes umožňuje uchycení a umístění nejrůznějších doplňků.
  Turistické verze batohů GEMMA mají přední plnění s kvalitními zipy.
  Lze je doplnit batůžkem zvaným Klíště, který buď poslouží jako prostorná přední kapsa nebo jako samostatný malý batoh.
  Dalším možným doplňkem je takzvaný „Pavouk“, díky němuž můžete zpředu na batoh připnout třeba karimatku nebo jinou část vybavení.

  Výhodou je také variabilita batohů GEMMA – většina se jich vyrábí v několika velikostech, takže třeba oblíbenou verzi Turist najdete ve třech velikostech – od objemu 55 do 75 litrů. A pochopitelně i v různých barevných provedeních. Pro náročné je tu řada Expedition s mnoha chytrými poutky a kapsičkami na připnutí například horolezeckého vybavení.
  Řada malých batohů ve škále od objemu 15 litrů do 40 litrů splňuje požadavky na batůžek „do města“ nebo na jednodenní výpravu do přírody.

  Batohy GEMMA jsou na českém outdoorovém nebi stálicí - nepromokavá taška Batohy GEMMA jsou na českém outdoorovém nebi stálicí - vodácké lodní pytle Pro ty, kdo potřebují nepromokavou tašku, ale nebudou ji nosit na zádech, je určena řada „Jezevčík“ v rozmezí objemu od 40 do 100 litrů. A na své si přijdou i vodáci – pro ně jsou určeny nepromokavé lodní pytle GEMMA Cortex v objemech od 5 l do 100 l.

  Trocha historie firmy GEMMA:

  GEMMA - firma, která šije batohy i další výrobky v České republice – v roce 1983 se objevil na trhu samonosný lehký kopulový stan, první toho typu u nás;
  – vzápětí se objevuje také anatomický batoh TURIST;
  – v roce 1987 Ing. Aleš Petr, autor obou úspěšných výrobků, zakládá vlastní firmu GEMMA;
  – v roce 1995 začíná výroba vodotěsných výrobků vysokofrekvenčním svařováním;
  – v roce 1995 byla řada stanů se značkou GEMMA oceněna mezinárodní porotou v soutěži o Dobrý Design 95 „NÁRODNÍ CENOU ZA DESIGN“ – nejvyšším designerským oceněním v ČR;
  GEMMA - firma, která šije batohy i další výrobky v České republice – v roce 1999 byly vytvořeny inovované řady batohů TURIST a EXPEDITION;
  – v letech 2000 a 2001 nastaly změny materiálů a doplňků. Dosavadní plastová galanterie (spony apod.) byla nahrazena kvalitními výrobky italské firmy Duraflex. Největší změnou byl začátek výroby batohů z materiálu Cordura od firmy DuPont – jednoho z nejkvalitnějších evropských materiálů.

  http://www.gemmasport.cz

  Gemma (www.gemmasport.cz)

  EYCA - Evropská karta mládeže (eyca.cz)Česká rada dětí a mládeže (historické logo 1998 - 2018)