Advokátní kancelář Taylor Wessing Praha vyhlašuje další, již čtvrtý ročník literární soutěže pro studenty práv, tentokrát o nejlepší esej.

  Advokátní kancelář Taylor Wessing Praha vyhlašuje literární soutěž pro studenty práv

  Letos to bude esej na téma významu společenské odpovědnosti (CSR) v advokátním prostředí. Vítěz získá měsíční placenou stáž v pražské pobočce této advokátní kanceláře, finanční odměnu deset tisíc korun a šanci realizovat navržený projekt spolupráce s neziskovým sektorem. Odměnu získají i další dva studenti.

  Vítězové literární soutěže pro studenty práv 2015 Do soutěže se mohou zapojit studenti právnických fakult vysokých škol z celé České republiky. Jejich úkolem bude sepsat esej v anglickém jazyce v rozsahu 2–4 normostran na téma „V jakých sférách společenské odpovědnosti (CSR) mají služby advokáta největší smysl?“ s podtématem a návrhem konkrétního řešení „Jaká je Vaše konkrétní vize o možné spolupráci advokátní kanceláře s neziskovým sektorem?“.

  „Význam společenské odpovědnosti ve světě byznysu narůstá a řada firem vnímá pomoc potřebným a podporu neziskového sektoru jako důležitou nadstavbu, která dává jejich každodenní práci nový, lidský rozměr a význam. Stejně to vnímáme i v naší advokátní kanceláři, kde dlouhodobě podporujeme řadu projektů. Jedním z nich je i literární soutěž pro studenty práv, která má na facebooku už více jak 1 000 fanoušků,“ říká Erwin Hanslik, vedoucí partner advokátní kanceláře Taylor Wessing Praha, a dodává: „Zajímalo nás, jak společenskou odpovědnost vnímají mladí lidé, kteří studují právo, a jakou oblast by pro spolupráci advokáta s neziskovým sektorem volili. Věříme, že se v hlavách studentů může vylíhnout zajímavý nápad na projekt, kterému dáme v naší kanceláři rádi prostor a pomůžeme ho jeho autorovi realizovat.“

  Advokátní kancelář Taylor Wessing Praha vyhlašuje literární soutěž pro studenty práv Po ukončení soutěže eseje vyhodnotí tříčlenná porota složená ze zástupce advokátní kanceláře Taylor Wessing Praha, dále nezávislých odborníků z oblasti neziskové sféry a public relations, která do poloviny dubna vybere tři nejlepší příspěvky. Všichni účastníci soutěže budou následně pozváni na slavnostní recepci, kde budou vyhlášeni vítězové.

  Autor vítězné práce získá finanční odměnu ve výši 10 000 korun a placenou stáž v advokátní kanceláři Taylor Wessing Praha, kde bude mít šanci realizovat vítězný projekt spolupráce advokátní kanceláře s neziskovou organizací. Autor druhé nejúspěšnější literární práce si odnese finanční odměnu ve výši 5 000 korun a výherce třetího místa získá 2 000 korun.

  Elsa - Evropská asociace studentů práv Texty je možné zasílat pouze elektronicky na e-mailovou adresu souteztw@stance.cz a zpráva musí být označena předmětem „Literární soutěž“. Plné znění soutěžních podmínek účastníci naleznou na stránkách www.facebook.com/soutezprostudentyprav

  Nejzazší termín pro zaslání soutěžní práce je 29. února 2016, vyhlášení proběhne 15. dubna téhož roku.