Objem prodaných výrobků s certifikací FairTrade se celosvětově zvyšuje. Tento trend se projevuje i v České republice a na Slovensku. Kávy se v roce 2015 prodalo v Česku 173 tun a na Slovensku 45 tun.

  Fairtrade Česko a Slovensko (sběr kávy)

  Fairtrade Česko a Slovensko (transport bavlny) Káva je tak nejprodávanějším artiklem. V ČR tvoří 61 % z prodejů fairtradových výrobků. Na druhém místě je s obrovským nárůstem a s 15% podílem celkových prodejů kakao a výrobky z něj, kam se řadí i čokoláda a cukrovinky. U čokolády došlo oproti roku 2014 k největšímu nárůstu: prodej vzrostl o 500 %. V těsném závěsu a se 14% podílem jsou ostatní potraviny, kam patří především cukr a zmrzlina.

  Na Slovensku je na prvním místě káva s 60 %, na druhém kakao a čokoláda s 34 %. Čaj se 4 % je na místě třetím. Ostatní produktové kategorie se dělí o zbytek.

  Logo Fair Trade Více o FairTrade, o výrobcích, které lze u nás koupit, ale také například o fairtradových školách, městech, farnostech nebo úřadech u nás se dočtete na webu:
  www.fairtrade-cesko.cz

  Fairtrade Česko a Slovensko
  World Fair Trade Organization (WFTO) Fairtrade Česko a Slovenskozastupuje Fairtrade International v České republice a na Slovensku, zabývá se marketingovou podporou certifikační známky FAIRTRADE®, podporou prodeje fairtradových výrobků a monitoruje český a slovenský trh s fairtradovými produkty.
  Ve Fairtrade Česko a Slovensko usilujeme o zvyšování informovanosti o fair trade a budování důvěry v systém fair trade v ČR. www.fairtrade-cesko.cz

  #fairtrade #fér