pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: rozhovory

     QR kód této stránky ->

Stačí i malá parta lidí, aby se povedlo něco dobrého

Autor: Jiří Majer | zařazeno: 14. 10. 2016 | přečteno 9839

Rozhovor se starostou Městské části Praha 6 Ondřejem Kolářem

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (foto Jiří Majer)

Jaký je Váš vztah k dobrovolnictví?
Dobrovolnický projekt 72 hodin - práce na kompletní rekonstrukci turistického přístřešku v Divoké Šárce (foto Jiří Majer)Pozitivní. Ačkoliv já jsem tedy jako dobrovolník pracoval snad jen asi dvakrát v životě. Jednou to bylo po povodních v roce 2002, ale to byla spíš taková „povinnost“, protože jsme uklízeli spoušť ve veslařské loděnici, kde jsem tou dobou fungoval jako jeden z veslařů. A potom předloni, když jsme tady v Šárce (rozhovor byl veden v Divoké Šárce, kde Ondřej Kolář v rámci dobrovolnické akce 72 hodin pomáhal při kompletní rekonstrukci turistického přístřešku, pozn.) uklízeli odpadky. Ale jinak jsou mé zkušenosti s dobrovolnictvím opravdu minimální.

Dobrovolnický projekt 72 hodin - práce na kompletní rekonstrukci turistického přístřešku v Divoké Šárce (foto Jiří Majer)Vzpomněl byste si, kdy a jak jste se o akci 72 hodin vlastně dozvěděl?
Mně o ní řekl (předseda České rady dětí a mládeže) Aleš Sedláček, který mě pozval sem do Šárky, abych tady přiložil ruku k dílu. Tak jsem říkal, že rozhodně, určitě, kdykoliv, jakkoliv.

Jaký význam přikládáte dílčímu projektu uspořádanému v rámci 72 hodin na území Divoké Šárky, konkrétně tedy opravě zdejšího altánku?
Dobrovolnický projekt 72 hodin - práce na kompletní rekonstrukci turistického přístřešku v Divoké Šárce (foto Jiří Majer)Je to jednoznačně dobrá věc, protože Šárka je hodně navštěvovaná. Lidi sem hodně chodí a když uvidí, že se tady dá takovýmto způsobem něco opravit, tak se třeba sami začnou zajímat o to, jak by mohli svým dílem také přispět.

Mezi těmi, kteří se rozhodli přiložit ruku k dílu, jsou i mladí lidé z Finska a z Maďarska. Co Vás pod dojmem této skutečnosti napadá?
Ruku k dílu přiložil spolu s dalšími také starosta MČ Praha 6 Ondřej Kolář (foto Jiří Majer)Maďarské dobrovolnice (foto Jiří Majer)Napadne mě, že Česká rada dětí a mládeže není bezvýznamná organizace, a že dokáže přilákat i na takovýto – někdo by mohl říct „malý bezvýznamný“ – projekt i lidi ze zahraničí. Čímž ukazuje, že mezinárodní spolupráce se neděje jen na nějakých vyšších úrovních a třeba na bázi výměny studentů, ale že lidi se opravdu zajímají o to, jak dělat naše prostředí hezčí.

crdmPodporuje Městská část Praha 6 neziskové organizace dobrovolnického typu a jejich aktivity? Pokud ano, tedy jak?
Podporujeme je. Máme vypsáno několik různých grantů a dotačních řízení, kam se neziskovky mohou hlásit. Zároveň třeba některým i přímo pronajímáme nebytové prostory – například Lize lesní moudrosti, která má klubovny na Praze 6.

Někdy stačí i malá parta lidí... (foto Jiří Majer)Co byste vzkázal či popřál dětem a mládeži šestého pražského obvodu, v jehož čele stojíte?
Aby nepropadali beznaději nebo jakémusi pocitu, že sami nic nezmůžou. Protože třeba i tady (při dobrovolnické opravě turistického altánku v Divoké Šárce) je vidět, že stačí malá parta lidí, aby se podařilo něco hezkého.

Děkuji za rozhovor.

#72hodin
www.72hodin.cz

#72hodin

72 hodin - www.72hodin.cz
Projekt ČRDM „72 hodin“Projekt ČRDM „72 hodin“Máš nápad, jak zlepšit místo, kde žiješ? Víš, kdo čeká na tvou pomoc? Dej dohromady pár kamarádů, s nimiž nápad uskutečníš, a tím se připojíš k tisícům dobrovolníků po celé naší zemi. V loňském roce se do projektu zapojilo téměř 30 000 dobrovolníků v 624 projektech. Projekt 72 hodin proběhl v roce 2016 v termínu od 13.–16. října. Sleduj www.72hodin.cz, nebo na Facebook www.facebook.com/72hodin.cz.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Kampaň Česko svítí modře 2017
15. 4. 2017, 543x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů

, x

, x
.

Aktuální téma: #čtenářství

· #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #kamchodit · #hryahlavolamy · #vanoce · #čtenářstvíKam chodit MŠMT Newtonmedia.cz České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Kecejme do toho
© 2016 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

-> Google+