Od čtvrtka do neděle 11. až 14. května 2017 proběhnou tři větší aktivity k připomenutí 110. výročí narození spisovatele Jaroslava Foglara. Všechny spoluorganizuje SPJF.

  Spojeni Foglarem - Svět knihy 2017 (detail plakátu)

  Spojeni Foglarem - Svět knihy 2017 (plakát)

  Výstava Spojeni Foglarem začne slavnostní čtvrteční vernisáží. Po celou dobu veletrhu bude probíhat také hra Velké Ulčovky.
  Určitě přijďte.

  Výstava Spojeni Foglarem
  Klub knižních šampiónů – Pravé křídlo Průmyslového paláce, Výstaviště Praha Holešovice

  Prostřednictvím medailonků výstava představuje téměř třicet autorů – výtvarníků, kteří se ve větší či menší míře podíleli na ilustrování románového díla Jaroslava Foglara a spojili tak navždy své jméno se jménem slavného spisovatele.
  Vedle dobře známých jmen jako Zdeněk Burian, Marko Čermák, Kája Saudek, Jan Fischer, Bohumil Konečný či Gustav Krum jsou součástí výstavy reprodukce děl Břetislava Charwota, Miloslava Dismana či Vlastimila Tomana.

  Mnohé návštěvníky může překvapit, že „spojeni Foglarem“ byli v krátkých epizodách svého života také výtvarníci Adolf Born či Vladimír Jiránek. Výstava dále ukazuje, jak sám Foglar považoval výběr ilustrátorů pro svá knižní vydání za důležitý moment. Měl jasnou představu o tom, jak nezanedbatelně působit na mládež také pomocí ilustrace a neváhal se značnou vehemencí prosazovat své představy i u těch nejzkušenějších ilustrátorů.

  Kromě řady známých i méně známých ilustrací z knih jsou na výstavě k vidění také reprodukce raritních děl, která nakonec vydána nebyla – buď byla překreslena či pro knižní vydání zcela nevyužita.

  Akci pořádá:
  Svět knihy, s.r.o., Sdružení přátel Jaroslava Foglara, z.s., Skautská nadace Jaroslava Foglara, Junák – český skaut, z.s.

  Vernisáž výstavy Spojeni Foglarem
  Klub knižních šampiónů – Pravé křídlo Průmyslového paláce, Výstaviště Praha Holešovice, čtvrtek 11. května 2017, 16 – 17 hodin Výstava bude slavnostně otevřena za účasti široké veřejnosti, Sdružení přátel Jaroslava Foglara, Skautské nadace Jaroslava Foglara a Junák – český skaut, ale také některých kreslířů a jejich potomků.
  Akce je příspěvkem k 110. výročí narození Jaroslava Foglara. Snad by se mu líbila.

  Velké Ulčovky – Foglar a jeho svět
  na veletrhu Svět knihy 2017
  Hra pro širokou veřejnost, stálý program, programy pro děti a mládež

  O přípravě hry se dočtete zde:
  http://www.iklubovna.cz/clanky/velke-ulcovky-hra-pro-knizni-veletrh-v-praze-a-dalsi-mista-3163