Jako většina pražských dětí osmdesátých let jsme se celý rok těšili na tábor. Spát pod širákem, sedět u táboráku, udělat si luk a hrát si třeba na indiány… Jenže v té době bylo všechno „americké“ nedostupné, takže jsme vyrůstali na německých májovkách. Teď, když máme syny my, prožíváme to znova s nimi. Už jim ale chceme vyprávět o pravých indiánech, amerických.

  https://www.startovac.cz/projekty/kniha-indiani/

  Proto jsme připravili obrázkovou knihu pro děti i pro jejich rodiče, kde se společně rozjedeme prérií Severní Ameriky a ochutnáme život původních obyvatel – Indiánů.

  Zvolili jsme netradiční formu zpracování s prostorovým indiánským táborem a za to se dneska platí. Chceme, aby byla přehledná, srozumitelná a přitažlivá pro všechny malé indiány. Ctíme poctivou práci českých knihařů a neutečeme za nižšími cenami do Asie. Proto jsme se obrátili na vás, startovače.

  https://www.startovac.cz/projekty/kniha-indiani/
  Do konce zbývá už jen 10 dní…

  A co se vlastně v knize dozvíme?
  Jak prérijní indiáni dobyli Velké pláně, jak žili, lovili, jaké udržovali tradice, kdo to byl Geronimo či Sedící býk, jaká byla symbolika indiánských per, jaký odkaz si můžeme uchovat pro dnešní dobu a mnoho dalších zajímavostí.

  Všechny originální ilustrace Milana Tesleviče, známého zejména z Foglarových Rychlých šípů, vycházejí z dobových pramenů či dochovaných fotografií a nebyly dosud publikovány. Odborným konzultantem knihy je legendární cestovatel a náčelník kmene Kikapů, pan Miloslav Stingl, který se zároveň stal kmotrem knihy.

  Kniha formátu 22×32 cm má 36 stran a více než 70 ilustrací.

  https://www.startovac.cz/projekty/kniha-indiani/