pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: soutěže

     QR kód této stránky ->

35. Uzlařská regata v Ostravě je úspěšně za námi!

Autor: Asociace TOM | zařazeno: 27. 1. 2018 | přečteno 2025

Je tomu už více než 35 let, kdy se poprvé ozvalo „Připravit, pozor, start!“ na první Uzlařské regatě, která se konala 4. února 1984 ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici v Ostravě.

Uzlařská regata 2018 v Ostravě

Uzlařská regata 2018 v Ostravě Letos tomu nebylo jinak, snad jen s tím rozdílem, že místo vysloveného „start“, se ozval výstřel ze startovací pistole.

A výstřelem to vždy začne, pak už jenom co nejrychleji doběhnout ke kůlu, uvázat rychle loďák, ambulák, zkracovačku, škoťák, rybařík, nezamotat se do dračáku a rychle zastavit časomíru. To vše se dá s trochou cviku zvládnout za 50, 40, 30, 20, ale i 15,58 sekundy! To nám letos opět ukázal Jirka Vilhelm z oddílu Střelka.

Uzlařská regata 2018 v Ostravě Ale nejrychlejší ani v této soutěži nemusí vždy znamenat absolutní vítězství. K jeho dosažení je třeba probojovat se přes rozběhová dvě kola v kategorii, stát se vítězem své kategorie a pak se poměřit s dalšími sedmi borci ve hvězdně obsazeném superfinále, kde pouze vítěz se může zvěčnit na podstavě putovní Uzlařské regaty! To se podařilo Jáchymu Markantovi z oddílu Průzkumník, který se do superfinále probojoval jako vítěz kategorie Mořští vlci a odvezl si tak putovní cenu absolutních vítězů.

Uzlařská regata 2018 v Ostravě Kdo jsou vlastně vítězové? VŠICHNI, kteří našli odvahu se porovnat s přáteli, kamarády napříč oddíly a kteří přišli a soutěžili. Všichni ti, kteří vytvořili perfektní, elektrizující atmosféru na tribunách a burcovali své kamarády, kteří zrovna vázali na dráze a soupeřili nejen s časomírou. Vzdejme tedy hold vítězům jednotlivých kategorií, a to od těch nejmenších talentů, kterým bylo 3 a více let, až po veterány a zkušené harcovníky. V kategorii Mamina a mimina zvítězila Julie (Julčka) Ticháčová z oddílu Kadao (25,00s), za Plavčíky dívky -Aneta (Anet) Formanová z oddílu Paprsek (27,15s), Plavčíci kluci – Michal (Míša) Košař z oddílu Bobři (26,97s), Kadeti dívky - Tereza (Terka) Začalová z oddílu BVÚ (26,24s), Kadeti Kluci – Jiří (Freedom) Svoboda z oddílu BVÚ (23,31s), Lodníci dívky – Alena (Ája) Kazíková z oddílu Práčata Orlová (23,11), Lodníci kluci – Matěj (Maty) Gawelčík z oddílu Hogan a Wabash (23,07s), Mořské vlčice – Monika (Tygřík) Ticháčková z oddílu Kadao (18,43s), Mořští vlci – Jáchym Markant z oddílu Průzkumník (19,87s), Veteránky – Alena (Šrámka) Kašovská z oddílu Čmoudík (22,24s) a Veterán Michael (Milach) Jadelský ze Sihasapy (23,79s). Všem vítězům ještě jednou gratulujeme.

Uzlařská regata 2018 v Ostravě Uzlařská regata je i společenská akce, kde se setkávají stávající, ale i bývalí členové oddílu, kde se diskutuje o různých tématech a kde se vzpomíná na to, co jsme společně prožili za dobu, co jsme se rok neviděli a plánujeme, co provedeme příště. Setkávají se tam oddíloví vedoucí i stálí nestoři a podporovatelé této letité soutěže. Jak moc je to srdeční záležitost? Jako příklad bych uvedl, že poslední čtyři z pěti ředitelů Uzlařské regaty se stále aktivně účastní a přispívají k posunu a rozvoji.

Uzlařská regata 2018 v Ostravě - vítěz Jáchym Markant z oddílu Průzkumník s putovní cenou A co pro vás připravujeme na ročník s pořadovým číslem 36? Krom rozvoje technické části taky chceme spojit soutěž s dobročinností či prevencí a příští rok uspořádat se Světluškou, kde budeme moci pomoct dobré věci a vyzkoušet si, jak se žije lidem bez zraku a zkusit si uvázat regatu poslepu. Taky budeme usilovat o spolupráci se záchrannými složkami, kde si budou moct účastníci vyzkoušet první pomoc, nebo se seznámí s prací policie, a tak podobně.

Uzlařská regata v Ostravě - putovní cena Pro letošek už máme sice hotovo a ceny jsou rozdány, ale přípravy na další ročník, který se uskuteční opět ve středisku volného času na Ostrčilově ulici v Ostravě 19. ledna 2019, jsou v plném proudu.

Přijeďte se podívat a zasoutěžit si s nejlepšími uzlaři v republice! Krom sobotního zápolení nabízí Ostrava mnohé k vidění a rádi uvítáme a zajistíme program i oddílům z různých koutů celé České republiky!!!

Mějte se hezky a za rok v Ostravě AHOJ!

Jakub Kubayz Glas – ředitel Uzlařské regatyvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2018 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+