Hradozámecká noc je každoroční akce pořádaná Národním památkovým ústavem již od roku 2010, která představuje tradiční vyvrcholení návštěvnické sezony na památkách.

  Koná se vždy poslední srpnový víkend, tedy v noci ze soboty na neděli těsně před zahájením školního roku. Jejím cílem je představit památky doslova v jiném světle – v netradiční době a se speciálním programem.

  Hradozámecká noc 2018 Hradozámecká noc, která letos proběhne v noci ze soboty 25. na neděli 26. srpna 2018,
  představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet. Do Hradozámecké noci se stejně jako v předchozích letech zapojí desítky památek – hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce. Každý rok se na některé z památek ve správě NPÚ odehrává hlavní program – v letošním roce bude hlavním hostitelem zámek Kynžvart.

  PŘEHLED ZAPOJENÝCH PAMÁTEK PODLE KRAJŮ najdete na:
  https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/cinnosti/hlavni-temata-sezony/33895-hradozamecka-noc-2018

  Podrobný program všech památek NPÚ ke stažení:
  https://www.npu.cz/portal/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/hlavni-temata-sezony/2018/HZN/HZN-2018-program-fin.pdf

  Na programu Hradozámecké noci je i řada hudebních vystoupení:
  https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/zpravy/37401-na-programu-hradozamecke-noci-je-i-rada-hudebnich-vystoupeni

  EYCA - Evropská karta mládeže (eyca.cz) Nestihnete Hradozámeckou noc? S kartou EYCA máte slevu!
  Držitelům karet EYCA (do 26 let) je při vstupu na jednotlivé památkové objekty ve správě Národního památkového ústavu určeno snížené vstupné:
  https://www.eyca.cz/novinky/po-stopach-slechtickych-rodu-s-npu