Hradozámecká noc je každoroční akce pořádaná Národním památkovým ústavem již od roku 2010, která představuje tradiční vyvrcholení návštěvnické sezony na památkách.

  Hradozámecká noc 2018

  Koná se vždy poslední srpnový víkend, tedy v noci ze soboty na neděli těsně před zahájením školního roku. Jejím cílem je představit památky doslova v jiném světle – v netradiční době a se speciálním programem.

  Hradozámecká noc 2018 Hradozámecká noc, která letos proběhne v noci ze soboty 25. na neděli 26. srpna 2018,
  představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet. Do Hradozámecké noci se stejně jako v předchozích letech zapojí desítky památek – hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce. Každý rok se na některé z památek ve správě NPÚ odehrává hlavní program – v letošním roce bude hlavním hostitelem zámek Kynžvart.

  PŘEHLED ZAPOJENÝCH PAMÁTEK PODLE KRAJŮ najdete na:
  https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/cinnosti/hlavni-temata-sezony/33895-hradozamecka-noc-2018

  Podrobný program všech památek NPÚ ke stažení:
  https://www.npu.cz/portal/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/hlavni-temata-sezony/2018/HZN/HZN-2018-program-fin.pdf

  Na programu Hradozámecké noci je i řada hudebních vystoupení:
  https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/zpravy/37401-na-programu-hradozamecke-noci-je-i-rada-hudebnich-vystoupeni

  EYCA - Evropská karta mládeže (eyca.cz) Nestihnete Hradozámeckou noc? S kartou EYCA máte slevu!
  Držitelům karet EYCA (do 26 let) je při vstupu na jednotlivé památkové objekty ve správě Národního památkového ústavu určeno snížené vstupné:
  https://www.eyca.cz/novinky/po-stopach-slechtickych-rodu-s-npu