Na to, jak moc finanční gramotnost ovlivňuje naše životy, se jí ve školách příliš pozornosti nevěnuje. Naučit děti hospodařit s penězi tedy musí hlavně sami rodiče. A když výuku schováte do hry, děti nebudou protestovat a ještě se celá rodina pobaví.

  Vyzkoušejte novou hru Obchod ze vzdělávací edice Kvído.

  „Nedostatečná finanční gramotnost je důvodem, proč se tolik lidí v dospělosti dostává do dluhových pastí. Správné návyky je potřeba osvojovat si už od dětství, a proto jsme vyvinuli hru Obchod,” vysvětluje Andrea Löflerová, autorka hry ze společnosti Albi. Ve hře mají děti za úkol dojít z domova do obchodu a tam nakoupit potraviny z nákupního seznamu. Cestou na ně čekají jak příležitosti vydělat si peníze, tak nástrahy, kvůli kterým o ně mohou přijít.

  Nová hra Obchod od Albi učí děti finanční gramotnosti „V průběhu hry si děti uvědomí, že když si koupí v obchodě navíc žvýkačku, lízátko nebo chipsy, nezbyde jim dostatek peněz na nákup, který opravdu potřebují. Vyzkoušejí si aktivně se zapojit do vydělávání peněz na nákup formou domácích prací, naučí se správně si rozměnit peníze a zvládat situace v obchodě. Školáci zvládnou spočítat hodnotu svého nákupu a zjistit, zda jim peníze na nákup stačí, předškoláci se budou řídit barvami mincí,” doplňuje Andrea Löflerová.

  Kromě zacházení s penězi se děti také dozvědí, jaké potraviny je třeba nakoupit na jejich oblíbená jídla, a naučí se rozpoznat, které zboží patří mezi mléčné výrobky, ovoce a zeleninu a ostatní potraviny.
  Vyhrává ten nejrychlejší hráč, který přinese celý nákup domů, má dostatek peněz na zaplacení na pokladně a přitom odolá všem nástrahám v obchodě.

  Hru najdete v prodejnách Albi nebo na eshop.albi.cz.
  Hra je vhodná pro 2 až 4 hráče od 4 let a v prodejnách Albi stojí 699 Kč.

  SLEVY:
  Na prezentačních akcích jako Hry a hlavolamy nebo Deskohraní můžete využít slevu při nákupu deskových a společenských her přímo od výrobců.
  Také majitelé EYCA karet a členských karet (spolků v ČRDM) mají slevu – a to jak při vstupu na výše zmíněné akce, tak při nákupu her u výrobce společenských her Albi.

  #deskovehry

  Autor