do 9. prosince 2018 můžete v podzemí pod tzv. Stalinem v Praze navštívit expozici, která přibližuje dramatické okamžiky 20. století.

  1. října jsme otevřeli naši největší a nejdéle trvající podzimní výstavu – multimediální expozici Paměť národa v Praze na Letné, která je v prostorách pod bývalým Stalinovým pomníkem. Výstava je věnovaná stoletému výročí založení Československa a zaměří se hlavně na dvě totality, kterými naše země prošla – nacistickou a komunistickou. V jedné části výstavy pod Stalinem vás čekají autentická vyprávění lidí, jejichž příběhy jsou zaznamenány na Paměti národa. Jsou rozdělená do devíti kapitol.
  V pravé části expozice pak budeme působit hlavně na vaše smysly, na chvíli se ocitnete ve vlaku kamsi do neznáma, v kokpitu letounu Spitfire, v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje, padne na vás hrůza vyšetřovny StB nebo vás obklopí euforie Sametové revoluce. Součástí výstavy jsou také příběhy 20. století, které najdete na výstavních panelech na Letné. A poslední část expozice také určitě nepřehlédnete – je na místě někdejšího pomníku, dnešního metronomu. Připomíná nesvobodu, násilné rozdělení světa a třeba také zdi mezi námi.

  Výstava Paměť národa v Letenských sadech, u metronomu, 1. října – 9. prosince 2018.

  Více o výstavě: http://stalin.pametnaroda.cz/#co-vas-ceka

  Na podporu výstavy a činnost Post Bellum můžete přispět zde:
  https://www.nastalina.cz
  Peníze, které se vyberou nad náklady výstavy, věnujeme na vybudování moderního muzea totalit – Institutu Paměti národa.

  #100letrepubliky #100let