Charitativní prodejní výstava uměleckých děl s názvem Strelitzia – Umělci pro ACORUS – vynesla téměř 65.000 korun na pomoc ženám, které zažily domácí násilí.

  Výstavu, která se konala u příležitosti Mezinárodního dne žen od 7. do 17. března 2019 v Galerii Ladronka na Praze 6, uspořádala skupina nezávislých umělců.

  „Věříme, že se nám tímto úspěšným prvním ročníkem akce Umělci pro ACORUS podařilo založit novou tradici,“ říká hlavní organizátorka a iniciátorka projektu, Ivona Danziger. Dodává: „Máme velkou radost, že se nám podařilo získat peníze na přímou pomoc ženám, které zažily domácí násilí. Ženám, které dokázaly udělat zásadní krok a vyhledaly odbornou pomoc v centru Acorus.“

  Velké poděkování patří všem partnerům projektu a umělcům, kteří se do něj zapojili:
  Ivona Danziger – malířka a majitelka kreativní agentury
  Marcell Vallas – surrealistický malíř, spisovatel a ilustrátor
  Tomáš Cafourek – sochař a spisovatel
  Karel Zíka – strukturální malíř
  Eva Ova – prozaička a výtvarnice
  Petr Stančík – spisovatel
  Jan Růžička – malíř
  Luboš Mandát – malíř a fotograf
  Markéta Lemberk – výtvarnice
  Lukáš Kubíček – sochař
  Daniela Komatovič – designérka, malířka a fotografka
  Jaroslava Hercíková – spisovatelka
  Miroslav Dávid – spisovatel, textař a hudebník


  Centrum ACORUS, nositel prestižního ocenění Neziskovka roku 2017, pomáhá obětem domácího násilí již přes 20 let. ACORUS provozuje azylový dům s utajenou adresou pro ženy, a matky s dětmi, kterým poskytuje bezplatnou odbornou pomoc. Posláním organizace je návrat obětí domácího násilí zpět do normálního života. Aktuálním cílem je vybudovat pro tuto cílovou skupinu nový azylový dům, který by odpovídal současným standardům dočasného bydlení.


   

  Autor