Otevření fary – základny Ligy lesní moudrosti – v Michalových horách očima budovatele chalup v Asociaci TOM.

  Liga lesní moudrosti: zapalování ohně při slavnostním otevření fary v Michalových Horách (1. 8. 2019)

  Liga lesní moudrosti: zapalování ohně při slavnostním otevření fary v Michalových Horách (1. 8. 2019)Liga lesní moudrosti: slavnostní otevření fary v Michalových Horách (1. 8. 2019) Tak nás dohnali!
  A v některých detailech, nerad to píšu, možná i předehnali. Liga lesní moudrosti zakoupila před asi 14 lety faru a víc než desetiletí se přátelé woodcrafteři mořili s její opravou. Dopadlo to výtečně.

  Dvě století stará fara je bezesporu nejhezčím domem v Michalových Horách u Plané. Dvacítka lidí se v ní vyspí, ohřeje se u skvostných kachlových kamen, projde se márnicí (ano, ve stavení je prostor, který se kdysi dávno používal k tomuto truchlivému účelu), posedí na krásné a skvěle vymyšlené zahradě.
  Liga lesní moudrosti: slavnostní otevření fary v Michalových Horách (1. 8. 2019)Liga lesní moudrosti: slavnostní otevření fary v Michalových Horách (1. 8. 2019) Ta nadchne hlavně děti.
  Woodcrafteři, protože jsou koumesové a hloubaví lidé, vypozorovali, že malé děti opisují při běhu nejrůznější kružnice.
  A vyšli jim vstříc! Prcek se může spustit po hasičské tyči, proběhnout se po skvělých dřevěných špalících a pak hupnout do podzemního tunelu, odkud….hravě vyjede. Dítko běhá v radostném kruhu.

  Ale zpátky k vlastnímu stavení. Fara je řemeslně překrásně zvládnutá, vybavená historickými kousky nábytku, které si zrovna říkají o vlídné zacházení.

  Opravená fara Ligy lesní moudrosti v Michalových Horách Nad farou se tyčí kostelík. Notně oprýskaný, ale též malebný. Místu dodává zajímavou atmosféru.

  Opravená fara Ligy lesní moudrosti v Michalových Horách Z Michalových Hor to není daleko do Plané, Mariánských Lázní, Tachova, můžete se projít po pěkných lesích, vřesovištích či vyhlášených mokřadech.

  Lize patří uznání a blahopřání a našim oddílům rada, aby neváhaly chalupu navštívit.

  (ton)
  foto -ton- a archiv LLM


  Další informace na webových stránkách Ligy lesní moudrosti.

  Na renovaci základny LLM odpracovali dobrovolníci tisíce hodin, finančně přispělo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy – oboje zaslouží velké poděkování.


  PROGRAM 1. srpna 2019, fara Michalovy Hory
  Opravená fara Ligy lesní moudrosti v Michalových Horách 10:00 – přednáška vnučky E.T. Setona Julie A. Seton a Julee Brooks v sále nad hospodou
  14:00 – slavnostní otevření Fary Michalovy Hory a požehnání faře
  17:00 – indiánské písně a tancování, soutěž v rozdělávání ohně
  20:00 – indiánská diskotéka

  Opravená fara Ligy lesní moudrosti v Michalových Horách Po celé odpoledne:
  • prohlídky Fary s nejedním překvapením
  • poznávání přírodního a nerostného bohatství Michalových Hor
  • výstava fotografií ze života Ligy lesní moudrosti
  • hry pro malé
  • seznamovací aktivita nejen pro velké

  http://www.woodcraft.cz/otevrenifary/