V loňském roce vydal Albatros 18. vydání kultovní knihy Jaroslava Foglara Hoši od Bobří řeky, letos na něj navazují dvě sběratelská vydání!

  19. a 20. vydání Hochů od Bobří řeky (připravila Skautská nadace Jaroslava Foglara, vydává Albatros)

  Skautská nadace Jaroslava Foglara připravila přetisk prvního časopiseckého vydání knihy, jež bylo publikováno ve Slovíčku v roce 1934. Je zajímavé ho porovnat s prvním knižním vydáním, jenž vychází zároveň – najde se mezi nimi opravdu mnoho rozdílů. Publikace je opatřena doslovem a vychází ve dvou variantách obálek – 68 stran, 24 x 17,5 cm.

  Se zelenou barvou textu na obálce v nákladu 200 ks prodáváme i 19. vydání i samostatně. Cena je 260 Kč, z toho jde 150 Kč do sbírky Skautské nadace.

  Objednávat můžete obojí už nyní, zasílat knihy budeme koncem listopadu 2019.

  Hoši od Bobří řeky - sběratelské vydání s ilustracemi Zdeňka Buriana (Skautská nadace Jaroslava Foglara, Albatros) 20. vydání Hochů od Bobří řeky vydává Albatros. Jedná se o sběratelský výtisk dle rukopisu prvního knižního vydání z roku 1937 s ilustracemi Zdeňka Buriana a Jaroslava Foglara. Kromě samotného textu naleznete v knize rozsáhlý doslov z pera Václava Noska – Windyho, mnoho obrazových příloh a podrobnou ediční poznámku.

  S červenou barvou textu na obálce v nákladu 100 ks prodáváme 19. vydání pouze dohromady v sadě s 20. vydáním Hochů od Albatrosu. Obě knihy mají také stejný rozměr. Cena kompletu je 620 Kč, z toho jde 250 Kč do sbírky Skautské nadace.

  Skautská nadace Jaroslava Foglara připravila přetisk prvního časopiseckého vydání Hochů od Bobří řeky, jež bylo publikováno ve Slovíčku v roce 1934. Jedná se o 19. vydání tohoto nesmrtelného díla, které přivedlo ke skautingu mnoho chlapců i děvčat. 20. vydání Hochů od Bobří řeky vydává Albatros. Jedná se o sběratelský výtisk dle rukopisu prvního knižního vydání z roku 1937 s ilustracemi Zdeňka Buriana a Jaroslava Foglara. Kromě samotného textu naleznete v knize rozsáhlý doslov z pera Václava Noska – Windyho, mnoho obrazových příloh a podrobnou ediční poznámku. Více informací o obou výtiscích najdete na našem webu pod samostatným článkem. Obojí můžete už teď objednávat v Jestřábově obchodě.

  Ilustrační doprovod tvoří jak drobné kresby Jaroslava Foglara, tak kvaše Zdeňka Buriana. Technika kvaše je velice háklivá na kvalitní reprodukci, která se bohužel nedá docílit skenováním z vytištěných knih, pouze z originálů. Ty se ovšem kromě obálky zachovaly pouze tři a ty jsou otištěny barevně na vlepených přílohách. Všech osm kvašů je pak v příloze reprodukováno ve zmenšené podobě.

  Toto sběratelské vydání koupíte samostatně od konce listopadu v knihkupectvích a na www.albatrosmedia.cz

  Pokud chcete mít obě vydání – tedy 19. i 20. společně, koupíte je POUZE v Jestřábově obchodě

  Další novinky z činnosti Skautské nadace Jaroslava Foglara najdete zde:
  https://skautskanadace.cz