Hrdiny jsou ti, kdo se nebojí vést druhé. A my jim prošlapáváme Cestičky…

  Cestičky - kurz pro ty, kdo vedou nebo chtějí vést (Hnutí Brontosaurus) Je hrdina ten, kdo nemá strach skočit dopředu? Kdo dovede táhnout ostatní? Komu nevadí vyčnívat a být tu pro druhé? Pro nás v Hnutí Brontosaurus jsou hrdinové všichni organizátoři. A nezáleží na tom, do jakého sdružení patří. Všichni ti, kteří dobrovolně, s radostí a nadšením, dělají něco pro děti a mládež: Vedou oddíly, pořádají víkendovky a tábory, hýbou děním kolem sebe. Protože víme, že stát se hrdinou není snadné, chystáme pro začínající i zkušené organizátory, kteří pracují, nebo chtějí začat pracovat s dětmi a mládeží zážitkově-vzdělávací organizátorský kurz Cestičky.

  Cestičky - kurz pro ty, kdo vedou nebo chtějí vést (Hnutí Brontosaurus) Hrdinu ani organizátora z účastníků za 12 dní neuděláme. Ale ukážeme jim cestičky, které je k tomu mohou přivést. Kurz Cestičky (akreditovaný MŠMT) pořádáme opět na louce u Náměště nad Oslavou v termínu 20. 7.–31. 7. 2020. Stále zbývá několik volných míst. Letos nabízíme možnost požádat si o slevu – stipendium na kurz pro všechny, kdo pracují s dětmi a mládeží.

  Cestičky - kurz pro ty, kdo vedou nebo chtějí vést (Hnutí Brontosaurus) Na Cestičkách naši hrdinové zažijí na vlastní kůži, jaké je prožít i pořádat zážitkový program. Rozvíjí svou osobnost, získávají nové zkušenosti a znalosti díky profesionálům (pedagogům, psychologům, herním dramaturgům, markeťákům…), kteří pořádají workshopy, pracují, objevují, užívají si léto s lidmi na stejné vlně. Každému pomáháme, aby se vzdělával sám: zkušeností, vlastním zážitkem, osobním příkladem.

  Stavíme na rovnocennosti mezi organizátorů a účastníky. Motivujeme nejen k organizování, ale obecně k dobrovolnictví, občanské angažovanosti, zájmu o dění kolem sebe. Rozdáváme inspiraci a necháváme se inspirovat.

  Kurz je určen pro lidi mezi 17 a 30 lety, kteří:
  Cestičky - kurz pro ty, kdo vedou nebo chtějí vést (Hnutí Brontosaurus) • Chtějí rozvíjet svůj potenciál, poznávat své hranice, motivace i cíle
  • Chtějí inspirovat a být inspirován druhými
  • Chtějí objevit nové cestičky ve svém životě
  • Chtějí poznat, jaké je učit se zážitkem a učit ostatní
  • Chtějí být jednou dobrými organizátory
  • Chtějí zažít 12 intenzivních dní v přírodě

  Cestičky - kurz pro ty, kdo vedou nebo chtějí vést (Hnutí Brontosaurus) Ukončením kurzu začíná vlastní cesta k vedení druhých. Absolventy doprovázíme systémem praxí, při nichž pod vedením zkušeného supervizora připravují v týmu vlastní absolventské projekty: víkendovky, akce pro děti, tábory a jiné. Ihned vyzkouší získané znalosti a získají oporu garanta. Díky tomu můžeme absolventům, kteří se rozhodnou pro cestičku vedení druhých, udělit kvalifikace Organizátor Hnutí Brontosaurus či certifikát Hlavní vedoucí dětského tábora.

  Dalimil ‚Cody‘ Toman
  www.cesticky.cz
  e-mail: cesticky@brontosaurus.cz