Akce, které pořádáme v Instruktorech Brno, většinou velmi pečlivě dokumentujeme, včetně uváděných her. Díky tomu máme šanci jednou za čas vydat naše nejlepší hry i pro veřejnost.

  Instruktoři Brno vydali Fond her 2 Letos jsme tak vlastním nákladem vydali Fond her II. Obsah fondu jistě nepřekvapí ty, kteří již znají zlaté fondy her od PŠL nebo náš první Fond her vydaný u Computer Pressu.

  Instruktoři Brno vydali Fond her 2 Věřte mi, že chcete mít knížku v ruce v tištěné podobě – já jsem si zamiloval nezaměnitelný obal, kde obrázky představují názvy jednotlivých her. Uvnitř najdete 41 prožitkových, seberozvojových nebo prostě jen zábavných her v abecedním sledu.
  Doporučil bych však nečíst knihu od A do Z, ale vybírat si dle rejstříků v zadní části knihy, kde jsou hry řazeny dle různých kritérií.
  Jako předseda spolku zde navíc uvedu několik svých tipů, kvůli kterým si má knihu smysl koupit, i kdyby v ní nebylo nic jiného:

  Instruktoři Brno vydali Fond her 2Červený stan – podle knihy o neštěstí při cestě k severnímu pólu. Mnohovrstevnatý vrcholový program. Spojuje se v něm snad vše z instruktorského řemesla – propracovaná dramaturgie, outdoorové dovednosti, dramatika, improvizace a dokonce i zdravověda. Kdo rád dělá zimní akce, určitě si bude chtít někdy Červený stan vyzkoušet uvést.
  Hon na vlaštovku – tenhle poklad byl po dlouhých 19 let známý jen účastníkům tradiční instruktorské akce HiTech, zaměřené na orientaci terénu a techniku (GPS, vysílačky, radioorienťák a tak). Program pro všechny, koho někdy okouzlily pomůcky k radioorientačnímu běhu známé z klipu k písni Rubikon od kapely Kryštof. Pro všechny, kdo milují praskání vysílačky ve zkřehlých prstech a pálení na průduškách při běhu lesem cestou necestou.
  Infekce – výrazně atmosférický noční terénní program pro všechny fanoušky apokalyptického SCI-FI. Zvláště pak pro ty, které nebaví podesáté uvádět Den trifidů ze Zlatého fondu her I od PŠL. ¨

  Tohle všechno byly velké náročné programy. O nic méně cenné jsou však drobnější hry recesního charakteru se zajímavým nápadem, např.:

  Instruktoři Brno vydali Fond her 2Pakopaná – Fotbal, do kterého jsou vkládána nová pravidla vytvářená samotnými hráči. Když chcete v účastnících nakopnout kreativitu nebo potřebujete pohybový program s větší možností seberealizace.
  Famfrpál – týmová hra s velkým gymnastickým míčem.
  Lajky letí do vesmíru – Dvě nafukovací Pálavy ve vzduchu a spousta pěnových míčků. Ideální během slunečného letního dne na louce někde u vody.

  Každý fond her je velmi výrazným nástrojem šetření času při pořádání akcí. Uvádění programů z našeho fondu však vyžaduje řadu dovedností a specifických organizátorských zkušeností. Ty určitě můžete získat na našich akcích, které jsou otevřeny lidem z celé republiky.

  Objednat si knihu nebo se přihlásit na nějakou naši akci je možné na našem webu (instruktori.cz).

  Pavel Šimeček (Finn)

  Autor