Problematiku oddílové činnosti ve stupni 3 systému PES podrobně vysvětluje předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček

  Od čtvrtka 3. prosince 2020 bude platit 3. stupeň Protiepidemického systému PES (https://share.uzis.cz/s/tRiJL53BLWQjCGC nebo http://www.adam.cz/clanek-2020110063-hlidaci-pes-protiepidemiologicky-system-tabulky.html). Jedná se o tabulku, kde jsou dopředu stanoveny jednotlivé regulace pro různé činnosti. Pro volnočasové aktivity s dětmi má smysl řešit u hromadných akcí kategorii “Hromadné akce ve vnitřních a venkovních prostorech” a kategorii “Poskytování ubytovacích služeb”. V těchto kategoriích naleznete vodítko k tomu, pro kolik osob můžete vaše aktivity plánovat venku, pro kolik uvnitř apod.

  V současné době stále platí vládní usnesení 1201 (https://www.vlada.cz/…/akt…/Omezeni-maloobchodu-1201.pdf), ve kterém je mj. omezeno “poskytování služeb osobám ve věku 6 až 18 let zaměřených na činnosti obdobné zájmovým vzděláváním podle § 2 vyhlášky č. 74/2005 Sb., jako jsou zejména zájmová, výchovná, rekreační nebo vzdělávací činnost včetně přípravy na vyučování”. Ukončení omezení je v něm nastaveno na 12. prosince.
  Toto usnesení bude do čtvrtka 3. prosince zrušeno. To nám v komunikaci dnes potvrdila hlavní hygienička Jarmila Rážová. Ministr zdravotnictví Jan Blatný uvedl dnes stejnou informaci na tiskové konferenci na dotaz Aktualne.cz.

  Lze tedy dělat schůzky? Ano, od čtvrtka 3. prosince – 10 lidí uvnitř, 50 venku. Lze jet na jednodenní výpravu? Ano do 50 osob ve skupině. Lze jet na akci s ubytováním? Ano, za předpokladu, že uvnitř ubytovaná skupina je do 10 lidí.

  Při veškerých aktivitách je stále třeba dodržovat opatření 3. Stupně PSA pro ochranu nosu a úst. Roušky apod. je třeba nosit ve všech vnitřních prostorech a ve vybraných veřejně přístupných místech.
  https://youtu.be/jHblpq0YFik


  Tabulky „hlídacího“ psa pro školy i pro veřejnost si můžete stáhnout zde:
  http://www.adam.cz/clanek-2020110063-hlidaci-pes-protiepidemiologicky-system-tabulky.html

  Aktuální situaci a stupeň systému PES můžete sledovat na stránkách ministerstva zdravotnictví:
  https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/pes

  #koronavirus