Cestování bez hranic

| Autor: redakce | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 6. 1. 2005 |

regiontour05Cestování nezná hranice, jakákoli představa o trávení dovolené se může stát realitou. Snad nejlépe to potvrzuje šíře nabídky brněnských veletrhů cestovního ruchu, které se uskuteční ve dnech 13. - 16. ledna 2005. Jako je veletrh REGIONTOUR příležitostí pro jednotlivé české i zahraniční regiony, kraje a města předvést nabídku turistických možností pro trávení dovolené a volného času, tak je veletrh GO přehlídkou především zahraniční dovolené.
Cestovní kanceláře a zahraniční centrály cestovního ruchu lákají k cestám nejen do tradičních a osvědčených letovisek, ale často doslova za hranice všedních dnů i běžné hladiny adrenalinu. V rámci doprovodných programů se navíc návštěvníkům představí i některá členská sdružení ČRDM

Konkrétně jsou to: Asociace malých Debrujárů ČR (AMD ČR), Hnutí Brontosaurus (HB), sdružení ALTUS, INEX - SDA, Dětská tisková agentura, Jihomoravskou krajská rada dětí a mládeže, YMCA, Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje. Spolu s nimi o sobě dají vědět i další spřátelené respektive partnerské organizace. Jejich prezentaci samozřejmě umožnila především spolupráce s pořadatelskými Veletrhy Brno, a.s.

Dobrodružství a exotiku na veletrzích GO a REGIONTOUR zastupuje především festival cestovatelských filmů a fotografií GO KAMERA. Počet jeho účastníků dosahuje několika tisíc a každý rok se zvyšuje. Pro osmý ročník festivalu se proto počítá s rozšířením programu besed a promítání. Jejich prostřednictvím se účastníci podívají do často nepřístupných oblastí celého světa.

Seznámí se také s řadou známých cestovatelů a osobností českého společenského života. K hostům tradičně patří například režiséři FEBIO, členové Sdružení pro cestopisnou dokumentaci Camera Incognita nebo reportéři České televize. V minulých letech se festival intenzivněji zaměřoval například na oblasti Antarktidy, Nové Guineje nebo Indonésie a stejně atraktivní budou i besedy letošního ročníku. Na ně naváží výstavy fotografií známých cestovatelů, ať už v rámci festivalu, nebo v expozicích veletrhu GO. Své objevné cesty a projekty zde představuje Camera Incognita, cestovatel Jiří Kolbaba a další.

Nezávislost v cestování podporuje i další připravovaná expozice E-travel zóna. Jejím trvalým smyslem je podporovat prezentaci informací a obchodování v cestovním ruchu prostřednictvím internetu. Veřejnosti se představují nejvýznamnější cestovatelské servery, rezervační systémy apod. Návštěvníci se zde seznámí s možností zajistit si dovolenou prakticky z domu, počínaje rezervací letenek, jízdenek, ubytování, půjčením auta, až po rezervaci vstupenek na kulturní programy.
Další informace získáte na adrese: www.bvv.cz/go.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2005010602-cestovani-bez-hranic.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku