Otevíráme modrou čajovnu

| Autor: Martin Kříž - Centrum ekologické výchovy Pálava | Rubrika: představujeme | Vydáno dne: 4. 2. 2005 |

Modrá čajovna v MikulověTaké máte ve svém městě, obci nebo městské čtvrti pocit, že se dospívající či čerstvě dospělá mládež nemá kde scházet? Že smysluplné trávení volného času vytlačily všudypřítomné hospůdky, bary a diskotéky? Chybí alternativní využití volného času? Jednou z možností, jak se takovému neutěšenému stavu bránit, je otevřít tzv. otevřený klub. Otevřený všem, kteří se nemají kde potkávat (snad na zastávce autobusu), všem, kterým chybí kamarádi, smysluplná činnost a v neposlední řadě i seberealizace. V Mikulově jsme se rozhodli vytvořit čajový klub, kde se budou nepravidelně scházet studenti, žáci vyšších ročníků základních škol a učni. Vznikne tu především bylinková čajovna, zároveň malá galerie, alternativní scéna, příležitostná výtvarná dílna apod. Studenti se budou střídat na obsluze klubu, který bude otevřen ze začátku dvě odpoledne v týdnu. V klubu budou probíhat přednášky, kulaté stoly, diskuzní večery, později možná přibude i kroužek deskových her.

Pomáháme PálavěA co za to? Za to, že bude celoročně místnost vytopena, hrazen nájem, vodné stočné, že nám budou vyvážet popelnici? Za to, že se bude o klub v pracovní době starat pracovník ekocentra, že bude k dispozici kopírka, počítač tiskárna a kancelářské potřeby? Že bude klub vybaven čajovými miskami, hrníčky, mandalami? Za to budou příznivci čajového klubu pomáhat na Pálavě, shrabovat seno, starat se o ovce, poskytovat informace návštěvníkům, sázet stromy, uklízet kolem turistických cest a opravovat mobiliář naučných stezek. Vždyť také klub otvíráme v barokním sklepě Správy CHKO Pálava.

Nevíte, jak zaujmout mládež, která se (v lepším případě) „jenom“ nudí. Otevřete jim otevřený klub, jen do toho trochu šťouchnete a ono se to (pokud narazíte na ty správné lidi) rozjede skoro samo.

ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2005020402-otevirame-modrou-cajovnu.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku