Máte odvážné děti?

| Autor: redakce | Rubrika: ostatní | Vydáno dne: 3. 3. 2005 |

Medaile z rukou Aleše Valenty

Už slyším, jak mnozí volají: jasně, samozřejmě. Odvahou těch nejmenších bývá skutečnost, že vymění pohodlí u maminky a vypraví se na velkou oddílovou výpravu a později i na tábor. Odvaha těch starších se ukáže třeba ve chvíli, kdy vysloví názor, o kterém dopředu vědí, že se nebude příliš líbit, ale jsou přesvědčeni o jeho pravdivosti. Odvahu děti projevují s ohledem na svůj věk a okolnosti. Některé dokáží ve zlomku vteřiny vyhodnotit situaci lépe, než mnozí dospělí - nejenže nezazmatkují, ale provedou vše, co může pomoci zachránit někoho, kdo se ocitl ve vážném nebezpečí. Řada z nich to bere jako samozřejmost - prostě se to stalo, byl (byla) jsem tam, tak jsem to udělal. Jenže tak úplná samozřejmost to není. A proto se už 6. rokem společnost EPIC snaží na odvážné kluky a děvčata upozornit udělováním Ceny za odvahu.

Máte-li ve svém oddíle, klubu, družině někoho, kdo svou odvahu předvedl když bylo třeba, dejte o něm vědět. Takoví lidé (a nezáleží na tom, kolik jim je právě let) se v jediné vteřině dovedou rozhodnout a řeší nepředvídanou situaci. Ale pak už o svém skutku moc nemluví. Považují ho za samozřejmý.

Jak se do Ceny za odvahu zapojit?

Stačí, abyste se rozhlédli ve svém okolí, zda najdete dítě ve věku od 3 do 14 let, které svým činem pomohlo v nesnázi další osobě, zvířecímu kamarádovi nebo pomohlo odhalit šikanu, popřípadě upozornilo na zloděje či se zastalo slabšího kamaráda apod., abyste nám o něm dali vědět.
Ozvat se mohou rodiče, učitelé, kamarádi a další, kdo někoho takového zná. Sepište jeho příběh a co nejdříve pošlete na adresu:

EPIC – Cena za odvahu
Lucie Straková
Karlovo náměstí 24
110 00, Praha 1

O předávání cen v loňském roce se můžete dočíst ZDE.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2005030303-mate-odvazne-deti.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku