Filmové hrady a zámky v Ostrově

| Autor: Dětská tisková agentura (DTA) | Rubrika: představujeme | Vydáno dne: 5. 5. 2005 |

37. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana v Ostrově

Sedmatřicátý dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana - tradiční svátek dětí a filmařů - se uskuteční v Ostrově od 11. do 14. října 2005. Opět se na něm v soutěžní části setkají filmy a televizní tvorba pro děti a mládež, které byly natočeny v posledním roce. Stejně, jako v předchozích ročnících, i letos má festival své téma. Pro letošní rok je tématem FILMOVÉ PUTOVÁNÍ PO HRADECH A ZÁMCÍCH.

Festivalovým štábem bylo vybráno celkem třináct filmů, které byly natáčeny na těchto hradech a zámcích v České republice: Červená Lhota, Červený Hrádek, Český Krumlov, Hluboká, Zvíkov, Horšovský Týn, Rábí, Konopiště, Buchlov, Buchlovice, Vranov nad Dyjí, Pernštejn, Kost, Trosky, Bouzov, Okoř, Valeč, Lednice a Sychrov. V retrospektivní přehlídce budou uvedeny tyto filmy: Křížová Trojka, Martin a červené sklíčko, Pyšná princezna, Pohádka o putování, Čarovné dědictví, Pohádka o Malíčkovi, Kopretiny pro zámeckou paní, Poklad rytíře Miloty, Do nebíčka, Lotrando a Zubejda, Nesmrtelná teta, Čarovné dědictví, O zapomnětlivém černokněžníkovi a Jára Cimrmann ležící spící.

Od začátku června mají zájemci možnost účasti ve třech doprovodných festivalových soutěžích. Podrobně o nich píšeme v jiném článku (ZDE). První soutěží je sbírání razítek, druhá je rodinná a fotografická, třetí pohlednicová.

Na vylosované výherce čekají fotoaparáty, festivalová trika a upomínkové předměty. Další podrobnosti o festivalu i o soutěži naleznete na festivalových stránkách www.festivalostrov.cz.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2005050405-filmove-hrady-a-zamky-v-ostrove.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku