Zpěv Áček

| Autor: Slávek Hrzal - a Jana, Kristýna, Dan, Honza. | Rubrika: myslím si | Vydáno dne: 18. 5. 2005 |

acko Ačko… první písmeno naší abecedy. Když o někom prohlásíme, že je áčko, je to výraz uznání. Je první, je nejlepší. A přesně tohle se mi vybavilo ve Velkých Losinách při finále soutěže dětských zpěváků lidových písní. Na pódiu vystupovala samá áčka. Ne nadarmo se tedy celá soutěž jmenuje Zpěváček. Nejde jen o malé zpěváky, jde o Zpěv Áček. Byl jsem zvědavý, co se vybaví při slově Zpěváček ostatním hostům této velkolepé soutěže. A tak vznikla anketa, kterou vám teď společně s redaktory DTA Janou, Kristýnou, Danem a Honzou předkládám.

Otázka: Co se vám vybaví, když se řekne Zpěváček?

psenicaZdeněk Pšenica (předseda FOSu): Nejprestižnější pěvecká soutěž v tomto státě, kterou jsme vytvořili před jedenácti lety. U mě je to jednoduché, protože Folklorní sdružení je tvůrcem tohoto projektu.stepanGenmjr. Ing. Miroslav Štěpán (náměstek ministra vnitra): Folklor. Momentálně asi nejvrcholnější soutěž pro děti. Já už sem tady poněkolikáté a vždycky se sem rád vracím.hlozekStanislav Hložek (zpěvák): Zpěváčci… to se mně vybaví, že jsou to takový mladý šikovný děti, který umí krásně zpívat.

rokytaJan Rokyta (předseda poroty): Když se řekne Zpěváček, vybavím se sám sobě já, protože v roce 1949 jsem takhle začínal svou folklorní kariéru, jako soutěžící zpěváček na Vsetíně na Valašsku.dvorskyPeter Dvorský (zpěvák): Vybaví se mi lidová píseň, nádherné kroje, nádherná muzika, která mi stále zní v uších od mého dětství, protože já jsem už jako malý chlapec také chodil po pěveckých soutěžích, kde jsem zpíval lidové písně. Jednoduchá lidová píseň je nádherný zdroj hudební motivace i pro velké skladatele. Zpěváček je nádherná soutěž a Velké Losiny jsou krásné prostředí. Jsou tu milí lidé a dobří přátelé, kteří připravují tuto soutěž. Je to i nádherné slovo: Zpěváček.jilekAdolf Jílek (senátor): Pro mě je to už jedenáct let vrchol soutěže tady ve Velkých Losinách. Je to krásné rostředí, jsou to nádherné děti a nádherné hlasy. Vybaví se mi také slogan, který řekl minulý rok tehdejší hejtman, dnes europoslanec Jan Březina. Vystoupil na pódium a řekl všem, nejenom účinkujícím, ale i divákům: „Jestli hledáte pravou Superstar, tak je tady.“ A myslím si, že to platí.
ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2005051801-zpev-acek.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku