Chrudimáci pojedou pomáhat do Tater

| Autor: redakce - Tisková zpráva o.s. Altus | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 8. 7. 2005 |

AltusDeset dní stráví členové a dobrovolníci Občanského sdružení Altus a Samostatné dětské organizace Vlčata Rabštejnská Lhota v Tatrách, kde budou pomáhat s odstraňováním následků v osadách poškozených loňskou vichřicí.

"Již v závěru loňského roku jsme začali uvažovat o tom, že bychom se do Tater vydali," vzpomíná jednatel Občanského sdružení Altus Roman Málek. "Poté jsme navázali kontakt s radním Pardubického kraje Petrem Šilarem a požádali ho o spolupráci. Když se vše začalo rýsovat, začali jsme dávat tým lidí dohromady. Dnes nás je pětadvacet a do Tater se vydáme společně s kamarády z Aliance dětí a mládeže Královéhradeckého kraje, se kterými spolupracujeme na Bambiriádě," dodává Málek.

Chrudimští mají zajištěné ubytování v objektu školy v přírodě přímo pod Lomnickým štítem - v Tatranské Lomnici - a spolu se stravou je plně hradí slovenská strana. Pardubický kraj zaplatí cestovní náklady. "Nezaměnitelné ovzduší mezinárodní akce je také příležitostí k navázání nových přátelství, což oceňují zejména ti mladí lidé, pro které hranice mezi státy Evropy již přestala existovat," uzavírá Málek.

Chrudimská výprava pojede pomáhat od 15. do 25. srpna.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2005070801-chrudimaci-pojedou-pomahat-do-tater.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku