Pražská Bambiriáda očima Tomíků

| Autor: Jiří Chour | Rubrika: myslím si | Vydáno dne: 7. 8. 2005 |

U tomíků na Vítkově.Horko, hic, vedro. Bambiriáda v Pra­ze obsadila památný vrch Vítkov. „Le­tištní hangáry" zúčastněných organizací milosrdně zakrývaly koruny stromů, což umožnilo přežít i tropické teploty.

Organizační zajištění tomíků oběta­vě obstarával Vítek Madron z ústředí, s montáží atrakcí mu pomáhal Lukáš Rozsypal. Návštěvnost? Určitě nižší než v jiných letech, počasí i nové působiště udělaly své. Kdo chtěl zchladit tělo, vstoupil do impozantní stavby vítkov-ského památníku, možná, jako já, vůbec poprvé. Rozsáhlé prostory skýtaly záze­mí organizačnímu štábu, sloužily jako kulisa dětskému sněmu, útočiště zde našly stoly s nabídkou stolních her.

Tento fakt stojí za zmínku. Letos bylo již značně vidět, jak do stále známější a propagačně zvládnutější akce pro pre­zentaci neziskovek vstupuje komerční svět. Nešlo jen o sponzory - např. pojiš­ťovnu Generalli. Stánky těch, co nabízejí k prodeji něco „pro děti", byly k vidění téměř všude. Matějská to ještě nebyla, ale na můj vkus bylo těch „světských" opravdu dost. Neziskovky tak chtíc nechtíc dělaly ryze obchodním firmám stafáž a reklamu.

V království hořcového kvítku na pražské Bambiriádě. Bez ohledu na to vše sloužili členové oddílů na svých stanovištích ke spoko­jenosti malých i velkých návštěvníků. První dva dny členky oddílů Arachné Praha, s částí kvarty Gymnázia J. S. Machara z Brandýsa, o víkendu pak členové vzdáleného oddílu Zlatých šípů z Val. Meziříčí, aby pak byli v neděli vystřídá­ni neplánovanou a obětavou skupinkou Bobrů z Úštěka. Ti ostatně vypomáhali i v jiných dnech. Bez jejich letošní účasti by děti musely mnohé atrakce oželet. Na závěr Bambiriády čtyřčlenné komando TOM Zuřivý čolek během jediné hodi­ny zvládlo úklid prostranství. Dodejme, že jen jediný člen týmu nepatřil ke klanu Balcerů.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2005080302-prazska-bambiriada-ocima-tomiku.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku