Zase se sejdem...

| Autor: - Sdružení turistických a tábornických oddílů | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 29. 8. 2005 |

"Celý léto nezaprší, a když jo, tak leje furt, všude bláta čím dál víc, nebo zase strašnej hic...", zněly letos koncem tábora v Nebeské Rybné sloky oblíbené písničky tábornického oddílu Lvíčata ze Sdružení turistických a tábornických oddílů z Prahy 4. "Ta děcka jsou k neutahání," postěžoval si jeden z mladých vedoucích druhému toho dne po večerce ve stanu a zcela vyčerpaný usnul.

Sdružení turistických a tábornických oddílůTa děcka k neutahání jsou povětšinou letošními absolventy mateřských škol a prvních tříd škol základních - nové generace oddílu, který na podzim oslaví 35 let své existence. Část z nich už slýchala o táborech Lvíčat od svých rodičů, kteří v oddíle prožívali své vlastní dětství. Mnozí z nich už jako mladí lidé budovali po léta táborovou základnu sdružení v Orlických horách nedaleko Říček a Rokytnice. Celkem se letos tábora zúčastnilo přes 40 Lvíčat všeho věku. Program 35. oddílového tábora byl zasvěcen pátrání po pirátském pokladu, který tu u Ostrova u Zemské brány odpradávna střežil místní dobromyslný loupežník Ledříček a jeho potomci. Poklad byl samozřejmě nalezen, a navíc statečně vybojován v bitvě s mafií pirátských dědiců.

V následujícím turnusu usiloval další oddíl STTO Záře (vznikal od roku 1977) jako houf husitů o uznání svých práv a pravd v bojích s křižáky. I ten plně vytížil kapacitu klasické základny s 25 stany i budovu, zařízenou všemi civilizačními vymoženostmi stanovenými zdravotními předpisy. A i zde zněla slova už výše zmíněné písničky: "No to se ví, zase se sejdem, za sedm let či příští tejden, budeme hrát, budeme zpívat, přijďte se dívat, bude nám hej..." Ostatně - všichni už dávno vědí, že se skutečně zase sejdou - a ne za sedm let, ale už začátkem září.

Mgr. Kamila Česká - STTO Praha
foto: Hanka Šmejkalová

(Chcete-li se o STTO a jeho oddílech dozvědět více, prohlédněte si web
www.volny.cz/stto)


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2005082501-zase-se-sejdem.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku