Človíček pomocníček v Praze

| Autor: Ondra Martinek - sdružení Malý princ | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 5. 12. 2005 |

Malý princProjekt Človíček pomocníček sdružení Malý princ se přehoupl do svého pátého roku. Tentokrát jsme děti z dětského domova Vysoká Pec u Chomutova pozvali od 26. do 30. října 2005 pomáhat do Prahy.

"Bydleli jsme v naší klubovně na Císařské louce", říká šéfová sdružení Malý princ Petra. "Možností pomáhat a pracovat se našlo v Praze a okolí více než dost," dodává. Děti pomáhaly v areálu klubovny, byla domluvená brigáda pro městskou část Praha Uhříněves a dvoudenní pomoc v CHKO Český Kras.
"Čistili jsme park v Uhříněvsi a kolem rybníku, jeli jsme do Českého Krasu pálit křoví a sázet stromky...," informují děti z Vysoké Pece.

Ale nabyla to jenom práce, co se dělo celý prodloužený víkend.
"Byli jsme v bazéně, v kině a Mattew z Autrálie pro nás přichystal bezva dárek, že jsme lezli a slaňovali v lomu Alkazar... Třepaly se mi nohy, ale dokázal jsem vylézt až nahoru...," pyšně líčí Ruda z Vysoké Pece.
Větou víkendu se stalo "je to jenom 300 metrů," protože všecko prostě bylo "jenom" 300 metrů.
Kluci a holky i jejich tety nemohli vůbec pochopit, proč nadáváme, kyž máme čekat na autobus nebo tramvaj "celých" 5 minut. Ta doba se jim zdála zázračná, proti hodinám čekání u nich. No to jsme protě my, pražáci.

Více fotek a informací najdete na www.frikulin.cz v sekci foto.ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2005120301-clovicek-pomocnicek-v-praze.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku