Prahou českého divadla

| Autor: Jiří Tomčala | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 15. 12. 2005 |

divadloPionýři ze 78. PS Skalka a PC Prahy 10 zvou oddíly ale i rodiče s dětmi na tradiční předvánoční večerní hru Prahou. Historicky a vlastivědně zaměřená hra pro děti tentokrát začíná na náměstí Míru - 21. prosince 2005 (od 17 do 18 hodin u Divadla na Vinohradech). Trasa povede kolem nejzajímavějších pražských divadel a jako obvykle na ní „potkáte“ řadu zajímavých historických osobností v dobových kostýmech.

K uskutečnění velké touhy minulého století po Národním divadle vedla dlouhá cesta. Rakouská vláda neměla o české divadlo zájem, nepřála mu a pokud mohla stavbu českého divadla oddalovala. Češi se museli dlouho spokojit s nouzovými divadly. Nakonec však velikým úsilím mnoha obětavých lidí české divadlo nejen vzniklo, ale získalo i odpovídající prostory a proslavilo se v celé Evropě. Projděme se nyní v předvánoční čas po místech spjatých s historií i současností českého divadla.

Tak to je jen začátek procházky, která provede účastníky akce kolem významnějších staveb současné i historické divadelní scény. Zmíní se aréna za Koňskou branou, projde kolem bývalého Divadla Spejbla a Hurvínka, objeví současné scény Divadla ABC či Činoherního klubu. Procházka je naplánována tak, aby úsilí poutníků završilo Národní divadlo a připomnělo tak dobu národního buditelství.

Doufáme, že večerní hra nebude pro děti a rodiče poslední příležitostí k setkání s divadly a že si naplánují návštěvu některého představení.


www.pionyr.cz


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2005121501-prahou-ceskeho-divadla.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku