Prahou plnou strašidel

| Autor: Junák - český skaut - středisko Arcus, Praha 2 | Rubrika: ostatní | Vydáno dne: 9. 1. 2006 |

Prahou plnou strašidel Děsivé i legrační postavičky, které podle pověstí po nocích bloumají uličkami staré Prahy, budou k vidění v sobotu 14. ledna 2006 odpoledne a v podvečer. Děti s rodiči, dvojice spolužáků, maminky s kočárky i dětské oddíly se mohou zapojit do třiadvacátého ročníku orientačního závodu Prahou plnou strašidel. Závodníci budou strašidla hledat podle indicií v uličkách Starého Města a Malé Strany. Akce začíná ve 14,30 na hřišti u Tyršova domu na Újezdě. Členové dětských oddílů závodí v tříčlenných hlídkách, ostatní se mohou zúčastnit jako jednotlivci, dvojice či rodinná družstva. Na hřišti proběhne také rytířské klání a uvidíte dobové kejklířské kousky ze středověké Prahy. Příležitost spatřit všechna strašidla pohromadě bude v 18,45 u Tyršova domu, kde budou děti i dospělí vybírat, které strašidlo získá letos titul Miss Huhula 2006.

Prahou plnou strašidelTradiční závod pořádá Junák - svaz skautů a skautek ČR, středisko Arcus Praha 2, společně s Městskou částí Praha 1, za vydatné podpory řady drobných sponzorů. Chcete-li se dozvědět více, navštivte prezentaci závodu na internetové adrese www.strasidla.net., kde je možná i předběžná rezervace místa v závodě veřejnosti. Jeho kapacita je omezena hranicí 200 hlídek. Navíc si v kapitole věnované historii závodu můžete prohlížet fotografie z předchozích ročníků či seznamy "úřadujících" stašidel. Velmi zajímavá je i galerie šifer.

Dovolujeme si všechny zájemce upozornit, že jednotlivé hlídky musí přihlašovat (nebo se v nich přímo zúčastnit závodu) alespoň jedna plnoletá osoba. Jistější účast v závodě mají ti, kteří se přihlásí prostřednictvím internetu.

Foto: Martin Suchopár

ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2006010902-prahou-plnou-strasidel.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku