Velikonoční skautské kuřátko – děti pomáhají dětem

| Autor: Junák - český skaut - tisková zpráva | Rubrika: představujeme | Vydáno dne: 8. 4. 2006 |

Skauti a kuřeDeset tisíc kuřátek vyrobí do Velikonoc děti ze skautských oddílů. Žluté figurky usazené do skořápky budou v ulicích českých měst rozdávat za příspěvek do kasiček sbírky Pomozte dětem! Skauti tímto způsobem již pátý rok pomáhají svým vrstevníkům – dětem postiženým, zanedbávaným či ohroženým. S výtěžkem přes 500 tisíc korun se loni sbírka Velikonoční skautské kuřátko stala nejvýznamnější součástí sbírkové akce Pomozte dětem!

„Velikonoční skautské kuřátko pořádáme již pátým rokem, zapojuje se čím dál víc skautských oddílů. Nejdřív se děti dobře baví při výrobě kuřátek a pak je s kamarády za dohledu dospělých nabízejí lidem v ulicích. Není to žádné teoretizování o tom, že je dobré pomáhat, nýbrž praktická pomoc dětí dětem,“ říká koordinátorka sbírky Michaela Čakrtová.

Nechcete kuřátko? Velikonoční skautské kuřátko je ke koupi od 3. dubna do Velikonočního pondělí v desítkách měst republiky. Letos se do pořádání skautské sbírky zapojilo celkem šedesát skautských středisek. Při výrobě a prodeji kuřátek skauti odpracují tisíce hodin dobrovolnické práce. Akce se koná většinou na hlavních třídách měst.
Za uplynulé čtyři ročníky sbírky již skauti vybrali víc než jeden a čtvrt milionu korun. Výtěžek letošní sbírky a podrobnosti o průběhu skautské sbírky budou zveřejněny o velikonočním pondělí v denním studiu „Pomozte dětem!“ na programovém kanále ČT 1.

Vyrábíme kuřátka„Původně jsme si s dětmi kuřátka vyráběli na velikonoční stůl. Pak jsme přišli na to, že naše kuřátko je podobné tomu sbírkovému, a nabídli jsme společnosti NROS, která sbírku Pomozme dětem! organizuje, spolupráci. Od té doby dětské výrobky pomáhají dětem, které to potřebují,“ připomíná původ sbírky vedoucí skautského oddílu v Prostějově Eva Dudíková.

Skautská sbírka Velikonoční skautské kuřátko

A tohle jsou naše kuřátka... Zúčastněná města:

Hostinné, Letohrad, Jičín, Svitavy, Velké Meziříčí, Pilníkov, Opava, Ústí nad Labem, Turnov, Úvaly, Prostějov, Kelč, Křemže, Šenov, Olomouc, Hořovice, Veselí nad Moravou, Holešov, Valašské Meziříčí, Brno, Hluk, Hodkovice nad Mohelkou, Frýdek Místek, Velešín, Plzň, Ostrava - Pruba, Plzeń, Mikulov, Mimoň, Dolní Újezd, Ostopovice, Vrchlabí, Praha, Kadaň, Benátky nad Jizerou, Šumperk, Dobříš, Krnov, Třebíč, Chomutov, Nové Hrady, Ždár nad Sázavou, Dvůr Králové nad Labem, Spálov, Bludov, Olomouc, Zábřeh, Hodonín, Vizovice, Varnsdorf, Čechy p. K., Nový Knín, Lahošť, Těšetice, Česká Lípa, Úpice, Polička.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2006040801-velikonocni-skautske-kuratko-deti-pomahaji-detem.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku